Přijde FORTUNA:LIGA o nejlepšího asistenta? Letenského beka Højera údajně lanaří tento turecký obr...

Přijde FORTUNA:LIGA o nejlepšího asistenta? Letenského beka Højera údajně lanaří tento turecký obr...

Čerstvě osmadvacetiletý rodák z Kodaně Casper Højer dorazil do sparťanského prostředí loni v létě a od té doby absolvoval v letenském trikotu rovných 30 soutěžních startů, s tím, že stabilní součástkou sestavy se stal až v ročníku 2022/2023, kdy už ho nebrzdí zdraví.

Rozběhlý ročník FORTUNA:LIGY už by však pod taktovkou svého krajana Briana Priskeho podle infomrací IG účtu @spartanicz vůbec nemusel dokončit.

Zájem o podpis aktuálně nejlepšího asistenta tuzemské nejvyšší soutěže s osmi gólovými vybídnutími totiž projevil šestnáctinásobný šampion Süper Lig Besiktas Istanbul.

"Turecký bílý balet", kterého čekají v polovině prosince přípravné souboje s Fatihem Karagümrük, Sportingem Charleroi, Westerlo a Giresunsporem, by rád během zimní přestávky posílil na vícero postech, protože ho průběžná osmá pozice po třinácti kolech pochopitelně neuspokojuje.

Bývalý mládežnický reprezentant Dánska s historií v Lyngby či Aarhusu se měl v rámci svého postu dostat do užšího výběru a už byl údajně schválen i sportovním ředitelem Besiktase, jehož barvy ve své době oblékali také Zápotočný se Sivokem.

Tým, který má v kádru také kanadského veterána Atibu Hutchinsona či anglického středoplaře Dele Alliho, by mohl usilovat o hostování s následnou opcí na trvalé odkoupení.

Højer má na nynější adrese platnou smlouvu do léta 2024 a specializovaný portál transfermarkt.com u něj uvádí tržní cenu 2,2 milionu eur. Do Prahy přitom ve své době putoval za třikrát nižší částku.