Nita by měl po čtyřech letech zmizet z Prahy. Vysvobodí ho z Letné desetinásobný šampion Ligue 1?

Nita by měl po čtyřech letech zmizet z Prahy. Vysvobodí ho z Letné desetinásobný šampion Ligue 1?

Zdá se to být nevyhnutelné. Florin Nita by se měl po čtyřleté sparťanské anabázi, jejíž konec se takříkajíc nepovedl, konečně rozloučit s tuzemskou nejvyšší soutěží.

Poslední soutěžní zápas za letenské áčko odchytal nyní pětatřicetiletý rumunský gólman už loni v listopadu, což znamená, že je na druhé koleji odstaven více než rok.

Jak informuje IG účet @spartanicz, o bývalého brankáře Concordie a FCSB se začal půl roku před vypršením jeho nynější smlouvy s dvanáctinásobným mistrem Česka zajímat celek AS Saint-Étienne.

Velezkušený strážce svatyně, jenž ztratil své postavení během angažmá Pavla Vrby, by mohl ze Sparty dokonce odejít bez jakýchkoliv nákladů a rozhodne jen a pouze jeho dohoda s vedením účastníka Ligue 2.

Ten je sice desetinásobným šampionem francouzské ligy, nicméně po letošním sestupu se aktuálně pohybuje pouze v Ligue 2 a podzimu mu hrubě nevyšel, neboť je až na poslední dvacáté příčce a bude mít co dělat, aby udržel alespoň druholigový status.

Na podzim navíc nemělo AS jasně stanovenou jedničku a postupně si zachytali Dreyer, Green i Raveyre.

Na stadionu Geoffroye Guicharda pro necelých 42 tisíc diváků tak pátrají po zkušených a kvalitních posilách za rozumné náklady a všechny podmínky by mohl splňovat právě ostřílený rumunský fotbalista s devatenáctkou mezinárodních startů za svou zemi.

A protože se soutěžní boje v Ligue 2 opět rozbíhají již 26. prosince, k dohodě může dojít velice rychle.

Přijde FORTUNA:LIGA o nejlepšího asistenta? Letenského beka Højera údajně lanaří tento turecký obr...