Tite na adresu Neymara: Uvidíme, jak jeho tělo bude reagovat. Do zápasu s Koreou ale zasáhnout může

Tite na adresu Neymara: Uvidíme, jak jeho tělo bude reagovat. Do zápasu s Koreou ale zasáhnout může

Ani hráči Brazílie neudrželi v závěrečném kole skupinové fáze mistrovství světa v Kataru stoprocentní bilanci. Jejich páteční prohra 0:1 s Kamerunem znamená, že poprvé od roku 1994 neprošel žádný tým skupinou bez ztráty bodu. "Kanárci" navzdory porážce udrželi první místo ve skupině G, podle trenéra Titeho je ale zaváhání varováním. V osmifinále s Jižní Koreou by mohl Jihoameričanům pomoct hvězdný útočník Neymar, jenž vynechal kvůli zranění dvě utkání.

"Kamerun čekal na protiútoky, a když se nám nedařilo skórovat, začínal být vývoj utkání stále nebezpečnější. Hráli velmi dobře, hodně rychle směrem nahoru. Vítězství si zasloužili, pro nás je to naopak varování," řekl Tite na tiskové konferenci.

Utkání v Lusailu rozhodl ve druhé minutě nastaveného času kamerunský kapitán Vincent Aboubakar, jeho tým přesto na turnaji končí. Brazílie prohrála po 17 zápasech a napodobila další velké favority turnaje, kteří si zajistili s předstihem postup do vyřazovací fáze. Závěrečný duel ve skupině nezvládly ani Francie s Portugalskem.

"Výsledky hovoří za vše. Žádný zápas v dnešním fotbale není jednoduchý. To platí i směrem k osmifinále, nemůžeme si vybírat soupeře a tvrdit, že nějaký los je snazší," upozornil Tite, jehož svěřence čeká osmifinále v pondělí v Dauhá na stadionu 974.

Tite s vědomím jistého postupu proti Kamerunu výrazně pozměnil základní sestavu, v níž stále chyběl zraněný útočník Neymar. "Uvidíme, jak bude tělo reagovat zítra, kdy bude poprvé trénovat s míčem. Podle toho rozhodneme, zda bude moct zasáhnout do zápasu s Koreou," uvedl lékař brazilské reprezentace Rodrigo Lasnar.

Podobně je na tom i další marod Alex Sandro, naopak jiný krajní bek Danilo se už zapojí do plného tréninku s týmem. Po utkání s Kamerunem si stěžovali na zdravotní problémy Alex Telles a útočník Gabriel Jesus.