Podle Hromady se nikdy nesmí přestat věřit a makat. V Edenu by to prý nemusela být jeho finální smlouva

Podle Hromady se nikdy nesmí přestat věřit a makat. V Edenu by to prý nemusela být jeho finální smlouva
OBSAHUJE VIDEO

Slavia prodloužila smlouvu se slovenským záložníkem Jakubem Hromadou do léta 2025. Klub to oznámil na svém webu. Šestadvacetiletý hráč působí v Edenu od roku 2017, kdy přišel ze Sampdorie Janov.

"Kuba si prodloužení smlouvy jednoznačně zaslouží. Pro naše řady je to zejména z pohledu defenzivy neskutečně užitečný hráč. Neustále sleduje okolní hru a dokáže odbourávat útoky soupeře. Jsme moc rádi, že s námi bude pokračovat i nadále," uvedl sportovní ředitel Slavie Jiří Bílek. Hromadovi pod trenérem Trpišovským postupně roste v týmové rotaci herní prostor, zatímco v první sezóně nastoupil ve Fortuna Lize jen do čtrnácti zápasů, loni už odehrál dvaadvacet utkání a letos má po podzimu taky odkopánu již polovinu toho čísla.

"Mám velikou radost, že jsme se s vedením dohodli a po více než pěti letech v Edenu tady můžu zůstat ještě o dva roky déle. Cením si toho, že o mě má klub zájem, cítím se tu skvěle. Doufám, že důvěru splatím na hřišti," řekl Hromada, který získal se Slavií tři mistrovské tituly i prvenství v poháru. Se Slavií si zahrál taktéž evropské poháry, letos třeba nastoupil ke dvěma zápasům evropské Konferenční  ligy.

Pro Hromadu jde i o předvánoční dárek. "Lepší načasování jsem si nemohl přát. Jsem rád, že se všechno stihlo ještě před nadcházející dovolenou. Teď už je jen na mně, abych ukázal, že na to mám a že by to třeba ještě nemusela být poslední smlouva ve Slavii. Když se ohlédnu za tím, čím vším jsem si musel projít, mám z podpisu o to větší radost. Člověk nikdy nesmí přestat věřit a makat. Byl bych blázen, kdybych o svou šanci nezabojoval. Pomohlo mi také několik okolností, které se sešly ve správný čas. Já byl v důležitou chvíli připravený a dokázal jsem týmu pomoci. Za druhou polovinu podzimu jsem moc rád, hlavně díky ní nás se Slavií čeká společná budoucnost," doplnil středopolař.

Hromada část svých dorosteneckých let strávil v Itálii, kde v soutěži Primavera oblékal dres Sampdorie i Juventusu. Dospělý fotbalo na plno okusil až v Česku. Před příchodem do vršovického celku si zahrál českou ligu během hostování v Plzni. Předloni hostoval ze Slavie v Liberci. V české nejvyšší soutěži odehrál 102 utkání a dal pět branek. Svými výkony v červenobílém dresu si vysloužil i nominaci do slovenské reprezentace, za kterou nastoupil v pěti zápasech.