Před sešívanými branami stojí lídr Süper Lig. Bude se Olayinka usmívat po boku Kačaraby a Jurečky i na jaře?

Před sešívanými branami stojí lídr Süper Lig. Bude se Olayinka usmívat po boku Kačaraby a Jurečky i na jaře?

Bude se Peter Olayinka těšit ze slávistických úspěchů po boku Tarase Kačaraby a Václava Jurečky i v jarní části FORTUNA:LIGY, nebo tuzemskému prostředí opravdu zamává a odebere se do nové soutěže?

Pokud by došlo na druhou zmíněnou variantu, nynější svěřenec Jindřicha Trpišovského, který v minulosti bojoval i za Gent nebo Waregem, by opustil kádr úřadujícího vicemistra po čtyřech a půl letech.

O sedmadvacetiletého nigerijského křídelníka je podle informací eFotbal.cz opět zájem zejména na turecké půdě, konkrétně ve Fenerbahce Istanbul, což je aktuální vládce Süper Lig.

Devatenáctinásobného šampiona Turecka trenérsky vede uznávaný Portugalec Jorge Jesus, jenž má v nynějším kádru i globálně známá esa jako Batshuayi, Bruma nebo Valencia, který vládne střelcům se třinácti přesnými zásahy ve dvanácti startech.

Turecký tisk zmínil možný přesun rodáka z Ibadanu již v lednovém přestupovém okně, s tím, že vůbec nejde o nereálný scénář.

Ofenzivního hráče, který má podle transfermarkt.com hodnotu 6,5 milionu eur, už v nedávné minulosti vábil do svých struktur obhájce titulu Trabzonspor a sám bývalý hráč Dukly má ve vršovické Fortuna aréně platnou smlouvu jen do června 2023.

Pakliže bude stát spoustu evropských bitev zocelený hráč o novou sportovní výzvu, pravděpodobně volání tak slavné značky vyslyší. V takovém případě by se v týmu potkal se svým krajanem Brightem Osayiem-Samuelem, který dorazil do Turecka z ostrovů, kde předtím oblékal trikoty Blackpoolu a Queens Park Rangers.

Z legendy se stává úspěšný trenér. Strašně mě to baví, může to být pro mě cesta směrem do budoucna, potvrdil Zavadil

Česká liga - STATISTIKY

Rozsáhlé klubové a hráčské statistiky spolu s podrobnými tabulkami naleznete zde.