Pekhart nevydržel v Gaziantepu ani čtyři měsíce a je z něj opět volný hráč, který může zamířit kamkoliv

Pekhart nevydržel v Gaziantepu ani čtyři měsíce a je z něj opět volný hráč, který může zamířit kamkoliv

Až se nyní desátý tým Süper Lig FK Gaziantep vrátí zpět do soutěžní akce v poháru proti Bolusporu, k čemuž dojde nedlouho před Štědrým dnem, už u toho nebude třiatřicetiletý forvard Tomáš Pekhart.

Netýká se ho ani čerstvě zahájené klubové soustředění v Antalyii. Krajní bek Matěj Hanousek, jenž je na stejné adrese zapůjčen ze Sparty a během podzimu toho odehrál o poznání více než o čtyři roky starší útočník, tak v tureckém kádru přišel o krajana a parťáka v jedné osobě.

Dle pondělních informací serveru gaziantepgunes.com se ostřílený střední útočník dohodl nedaleko řeky Eufrat u hranic se Sýrií na předčasném rozvázání kontraktu, jenž měl přitom platit až do 30. června 2024.

Ofenzivně laděný hráč, jehož současná tržní cena podle transfermarkt.com nepřesahuje 15 milonů korun, přitom dorazil do tureckého prostředí teprve v první polovině srpna.

K tomuto datu odehrál za Gaziantep třináct soutěžních utkání s bilancí dvou branek a jedné gólové asistence, s tím, že naposledy navlékl jeho dres na pár minut v první polovině minulého měsíce proti Fatihu Karagümrük.

Jeho mise tak netrvala ani čtyři měsíce a šestadvacetinásobného reprezentanta Česka, jemuž poslední štace nesedla ve více směrech, tak opět čeká hledání nového angažmá.

Situaci okolo někdejšího útočného tykadla Las Palmas, Norimberku či AEK Atény by mohl monitorovat jak poslední celek, v jehož barvách zářil (Legia Varšava) tak někdo z tuzemské TOP 3. A protože oběma slavnými pražskými "S" již dříve prošel, třeba by ho zajímala primát obhajující Viktoria.

Další operace třísla? Schickův aktuální stav není ideální, necítí se na to, aby mohl s Bayerem trénovat