Nejdražší čeští třicátníci? V první desítce se vyhřívají i zástupci české ligy Mandous, Hejda a Zelený

Nejdražší čeští třicátníci? V první desítce se vyhřívají i zástupci české ligy Mandous, Hejda a Zelený

I hráč, který už překročil hranici 30 let, nemusí být tak úplně za hubičku. Nejvýraznější fotbalisté vzešlí z českého prostředí si i přes ne až tak velkou perspektivu drží cenu jdoucí do desítek milionů korun.

Nejdražším třicátníkem soudobé FORTUNA:LIGY je slávista Aleš Mandous, který zmeškal konec podzimu kvůli zdravotním problémům a po delší šanci dal "čuchnout" také svému o pár let mladšímu konkurentovi Ondřeji Kolářovi.

Jak uvádí specializovaný server transfermarkt.com, exolomoucký strážce svatyně by byl v zimním přestupovém období k mání za 2,5 milionu eur, což je mimochodem stejná hodnota, jakou si drží i o tři roky starší reprezentant Tomáš Vaclík z Olympiakosu Pireus.

Také v nejhodnotnější trojici má své místo brankář. Je jím třicetiletý exslávista Jiří Pavlenka z Werderu Brémy, jenž by byl v těchto týdnech k dispozici za tři miliony eur, čili nějakých 75 milionů korun.

Nejdražšími jsou mezi třicátníky obránci, kteří paradoxně ve svých klubech na podzim neodehráli tak moc. Na mysli máme Pavla Kadeřábka z Hoffenheimu a Vladimíra Coufala z West Hamu United, jehož devět milionů eur. nemá v rámci domácí branže konkurenci.

Nejdražším volným hráčem bez klubové příslušnosti je Matěj Vydra, u nějž svítí cenovka 1,7 milionů eur Jen pro srovnání - třiatřicetiletý Tomáš Pekhart, který v těchto dnech skončil v tureckém Gaziantepu, má hodnotu "pouze" půl milionu eur. Ať už ho tedy v dalších týdnech upíše kdokoliv, získá v něm pořád dost zajímavé zboží.

Nejhodnotnější čeští třicátníci:

(v milionech eur)

1. Vladimír Coufal (30, West Ham United) - 9
2. Pavel Kadeřábek (30, Hoffenheim) - 4
3. Jiří Pavlenka (30, Werder Brémy) - 3
4. Tomáš Vaclík (33, Olympiakos Pireus) - 2,5
5. Aleš Mandous (30, Slavia Praha) - 2,5
6. Jakub Brabec (30, Aris) - 2
7. Matěj Vydra (30, bez klubové příslušnosti) - 1,7
8. Vladimír Darida (32, Hertha Berlín) - 1,5
9. Lukáš Hejda (32, Viktoria Plzeň) - 1,3
10. Jaroslav Zelený (30, Sparta) - 1,2