Překvapivá možnost pro Pulišiće? „Kapitán Amerika“ by mohl na Ostrovech setrvat a upsat se…

Překvapivá možnost pro Pulišiće? „Kapitán Amerika“ by mohl na Ostrovech setrvat a upsat se…

Smutek z vyřazení USA na světovém šampionátu v Kataru je ještě čerstvá, ale otázka jeho budoucnosti může být také záhy vyřešena. Čtyřiadvacetiletý americký útočník Christian Pulišić se na Stamford Bridge nedokázal prosadit, ale vše nasvědčuje tomu, že jej vysvobodí jeden z případných zájemců, jenž zároveň deklaruje mnohem větší herní vytížení.

Talentovaný mladík přezdívaný „Kapitán Amerika“ na sebe strhnul pozornost během svého angažmá v Dortmundu, ale přesun do Chelsea příliš podle představ nevyšel. Co však nepřicházelo v klubových barvách, nahrazoval výkony v reprezentaci, kde patřil ke klíčovým tvářím týmu.

Podle portálu CaughtOffside má eminentní zájem o tohoto útočníka Newcastle United, ačkoliv se zpočátku spekulovalo o jeho možném návratu do Bundesligy. Pulišić by mohl již v lednu zamířit do St James´Parku a stát se další zajímavou akvizicí Strak.

Tamní kouč Eddie Howe se těší dobré podpoře zámožného vlastníka a je to znát i v tabulce Premier League, kde Magpies aktuálně okupují třetí příčku za Arsenalem a Manchesterem City. Progres Newcastlu je rozhodně stát, ale zůstat ve hře o místenku do Ligy mistrů si vyžádá několik personálních změn během ledna a Pulišič je dle informací CaughtOffside v seznamu přání hodně vysoko.

I když měl slušnou debutovou sezónu v letech 2019–2020, kdy stihl 21 gólových příspěvků, od té doby se snažil najít stejnou úroveň konzistence. To bylo z velké části způsobeno zraněními a stále se zvyšující konkurencí o místa v Chelsea. Talentovaný útočník v této sezóně nastupoval za Chelsea sporadicky, nastoupil pouze ve třech zápasech Premier League.