Portugalsko aplauduje Santosovi. Za postup do čtvrtfinále, přesvědčivé přejetí Švýcarska a především za posazení Ronalda!

Portugalsko aplauduje Santosovi. Za postup do čtvrtfinále, přesvědčivé přejetí Švýcarska a především za posazení Ronalda!

Až ve dvaasedmdesáté minutě, za naprosto rozhodnutého stavu 5-1, si čtvrtý start na mistrovství světa připsal portugalský útočník Cristiano Ronaldo. Posazení ofenzivní hvězdy se kouči Portugalců Fernandu Santosovi vyplatilo.  

Jedenadvacetiletý forward Benficy Gonzalo Ramos se hattrickem (doprovázeným asistencí) v osmifinále mistrovství světa možná odrazil k mezinárodní slávě, jeho boss, kouč portugalského národního týmu Fernando Santos, získal ve své domovině nehynoucí respekt za to, že že dokázal opomenout při tvorbě základní sestavy Cristiana Ronalda. Ačkoliv se hned po zveřejnění základní sestavy pro osmifinále proti Švýcarsku objevily i opačné hlasy, většina Portugalska Santosovi za posazení Ronalda, který se na šampionátu nepotkal s formou, a zaujal především porážděnými reakcemi směrem k trenérovi, poděkovala.

“Byl to chytrý tah a vyšlo to opravdu dobře. Ronaldo samozřejmě není ve své nejlepší formě a ač je to stále úžasný hráč, pravděpodobně je na tom lépe, když je pod větším tlakem. Jeho nasazení do závěrečné části  zápasu je nejlepší možnost a zafungovalo to opravdu dobře,” citovala televizní stanice ESPN tweet jednoho z fanoušků hodnotící taktické záměry Santose. 

Samotný Santos byl po utkání, ve kterém jeho svěřenci Švýcary rozložili přesvědčivě na prvočinitele diplomatický. "Cristiano a Ramos jsou rozdílní hráči. S kapitánem národního týmu není žádný problém. Jsme přátelé už mnoho let. On je příkladem kapitána," citovala Santose z jeho pozápasového prohlášení pro portugalskou televizi Sportskeeda. “Musíme teď o týmu přemýšlet jako o kolektivu. Stále si myslím, že Cristiano má v týmu velmi důležitou roli," dodal Santos. Po Ramosově hattricku asi není velkou otázkou, jak o týmu bude přemýšlet před čtvrtfinále s Marokem.