Watzke na adresu Bellinghama: Po Kataru proběhne diskuze, co Jude vlastně chce. Na sílu držen nebude

Watzke na adresu Bellinghama: Po Kataru proběhne diskuze, co Jude vlastně chce. Na sílu držen nebude

Generální ředitel Borussie Dortmund Hans-Joachim Watzke čelí prakticky celý rok dotazům novinářů na téma budoucnosti anglického záložníka Jude Bellinghama. Talentovaný mladík je spojován se zvučnými adresami a německý klub by si za jeho uvolnění mohl přijít na pořádný balík peněz. Jak je ale patrné z jeho výpovědí, nejradši by hráče udržel v Signal Iduna Parku.

Během bundesligové přestávky učinil generální ředitel vestfálského klubu nové prohlášení. Stalo se tak uprostřed velké množství indicií poukazujících na eminentní zájem Realu Madrid a Liverpoolu. Média napříč Španělskem, Anglií a Německem prakticky každý den osvěžují tuto přestupovou spekulaci.

Podle informací Sportskeeda sou oba zájemci na stejné startovní čáře a oba lační po posílení své záložní řady. Reds pod taktovkou Jürgena Kloppa v této sezóně zasáhla ve středu pole četná marodka, což se promítlo i do výsledků. Na druhé straně je tu ale i Bílý balet, který hledá dlouhodobou budoucnost za stárnoucí Kroose s Modričem.

Bellingham se ukázal jako vhodný kandidát pro obě adresy a jisté je, že jeho cenovka bude pěkně vysoká. Rozhodující slovo ale bude mít Dortmund, který stále doufá, že o svou oporu nepřijde. Jak ale šéf Borussie naznačil, pokud se bude mávat velkými částkami, nebude moci německý klub konkurovat.

„Po Kataru budeme diskutovat o tom, co Jude vlastně chce. Měl by nám jen říct, jestli chce zůstat nebo odejít. Žádná oficiální nabídka v tuto chvíli na stole neleží, ale pokud jsou do závodu o něj zapojeny opravdu velké kluby, tak si nemůžeme dovolit s nimi finančně bojovat,“ uvedl Watzke v rozhovoru pro deník Bild. Bellingham přišel do Dortmundu v roce 2020 a má zde smlouvu do roku 2025.