Rok zpět pravidelně nechytal ani v divizi a teď je jedničkou Dynama. To, že tu můžu být, jen sen, září Janáček

Rok zpět pravidelně nechytal ani v divizi a teď je jedničkou Dynama. To, že tu můžu být, jen sen, září Janáček

Jedním z podzimních ligových objevů se stal dvaadvacetiletý brankář Dynama České Budějovice Martin Janáček, jenž na Střeleckém ostrově přispěl svými jistými výkony v první polovině ročníku k řadě důležitých bodů.

I když nastoupil poprvé až v pátém kole proti Plzni, od té doby už se z trávníku téměř nehnul. "Až na to, že jsme nedokázali vyhrávat doma, byl pro mě podzim skvělý. Prožil jsem debut v první lize, což byl vždycky můj sen. I když bylo všechno špatně, věřil jsem, že se to může povést. Je to zásluha trenéra brankářů Křížka, ale také trenéra Webera, kteří mi dali šanci a nepřivedli místo mě a Dávida Šípoše nikoho jiného. To, že jsem chytal, bylo neskutečné. Ohromně jsem si to užíval. Jsem za to strašně rád," vyprávěl v interview pro dynamocb.cz mladý brankář se smlouvou až do léta 2025.

Abyste rozuměli, vážně jde o pořádně velký skok. Vždyť ještě před rokem chytal divizi a dokonce se objevil také v útoku. V jarní části se pak na čtyři zápasy objevil ve druhé lize mezi třemi tyčemi Táborska...

"Pro mě je tenhle rok celkově zlomový. Vloni jsem odchytal tři zápasy v divizi, ani jsem tam pravidelně nechytal a hrál v útoku. Toho, co se děje teď, si ohromně vážím. To, že tady můžu být každý den s kluky, je sen. Děkuji moc své rodině, svému agentovi, se kterým jsem v každodenním kontaktu. Dělám to pro sebe, ale také pro lidi, kteří mi vždycky věřili," přidal svěřenec Marka Nikla s Tomášem Zápotočným.

Soutěžní loučení s rokem 2022 proti Spartě ale musel vynechat kvůli ramenu. O start přípravy s nyní třináctým celkem FORTUNA:LIGY by ale přijít neměl. "Pro brankáře je rameno ohromně důležité. Už mám v hlavě to, jak všechno udělat. Až klukům začne volno a rozjedou se na dovolené, začnu do toho šlapat. Budu mít týdenní tréninkové bloky. Nejprve rameno, pak bomby na hřišti a v posilovně a týden před přípravou pojedu tak, abych byl na tisíc procent připravený," informoval motivovaný exsparťan, jehož cíl pro jarní část je jasný...

"Chci se udržet v brance a podávat ještě lepší výkony než na podzim. Všechno teď obětuji tomu, abych byl připravený. Cílem bude i to, abych letěl na Euro "21. Ale to hlavní bude, abych co nejvíce pomohl Dynamu. Chci, aby kluci věděli, že za nimi stojím a můžou mi věřit. Rád bych zápas co zápas potvrzoval, že do téhle branky patřím a nemusí o mě nikdo pochybovat," zakončil bez tří centimetrů dvoumetrový dlouhán.