Bývalý záložník Baníku i Jablonce se po čtyřech letech loučí s MLS. Které známé evropské značky Greguše vábí?

Bývalý záložník Baníku i Jablonce se po čtyřech letech loučí s MLS.  Které známé evropské značky Greguše vábí?

Jednatřicetiletý slovenský reprezentant se šestatřiceti mezinárodními starty Ján Greguš by měl být blízko návratu na Starý kontinent, kde mimo jiné prošel Baníkem Ostrava, Jabloncem i FC Kodaň.

Smlouva v Jan Jose Earthquakes totiž vyprší rodákovi z Nitry již 31. prosince letošního roku a ostřílený záložník už by ji neměl prodloužit.

Vítěz dánské Superligy i dvojnásobný finalista MOL Cupu tak bude podle všeho mávat Major League Soccer po čtyřech letech, během nichž prošel také celkem Minnesota United.

Podle informací serveru sport.aktuality.sk je o něj zájem jak ve skotské Premiership, tak ve francouzské Ligue 1. Potenciální nápadníky vábí zejména to, že brzy půjde o volného hráče, který nebude stát ani euro.

V Evropě by si tak mohl Greguš vyzkoušet další zajímavou soutěž. Jeden ze zájemců Stade Rennes se nalézá po patnácti kolech francouzské ligy na velmi lichotivé třetí pozici a to zcela zaslouženě, neboť už nenašel přemožitele sedmnáctkrát za sebou.

Slovák by se však hodil také Glasgow Rangers, jejichž anglický manažer Michael Beale stále ještě nevzdal boj o titul a devítibodové manko na vedoucí Celtic se ještě v táboře jezdců nepovažuje za zásadní.

Z ostrovy už navíc má decentní zkušenosti. Před necelou dekádou totiž prošel anglickým Boltonem a tamní atmosféra a vůbec celá fotbalová kultura by ho mohly vábit.

Arsenal bez problémů přehrál Lyon, Leeds přetlačil Elche, Newcastle zadupal do země Al Hilal