Bohemka je můj oblíbený klub, přiznal Matoušek. Podaří se přivést k Botiči také dalšího slávistu Prebsla?

Bohemka je můj oblíbený klub, přiznal Matoušek. Podaří se přivést k Botiči také dalšího slávistu Prebsla?

Čtyřiadvacetiletý útočící záložník Jan Matoušek musel ukončit své hostování ve Slovanu Liberec a nově ho čeká dobrodružství ve vršovickém Ďolíčku, kde jsou doma Bohemians Praha 1905.

Formálně přišel k Botiči na půlroční půjčku a kmenovým hráčem klokanů se stane až v létě 2023 po vypršení kontraktu v nedalekém Edenu.

"Bohemka je můj oblíbený klub, ale paradoxně proto, že se mi proti ní vždycky dařilo a dával jsem góly. Věřím, že na to navážu a budu je střílet i teď v jejím dresu," hlásil nedlouho po potvrzení příchodu sám rychlík, jehož ohlasy nabídl web bohemians.cz.

Smlouva do konce roku 2025 už je však podepsána, takže se dá říci, že odchovanec Příbrami s minulostí v Jablonci posílil zelenobílé barvy na přestup na tři roky.

Jaroslav Veselý tak bude nově pracovat s borcem, který je ve FORTUNA:LIZE v této chvíli na 105 vystoupeních a 19 trefách.

"Příchod Jana Matouška je příjemný bonus navíc," okomentoval poslední pohyby v kádru ředitel nyní sedmého týmu prvoligové tabulky Darek Jakubowicz, jenž vyslal do Fortuna arény zkušeného Petra Hronka.

Do Vršovic by mimochodem mohl po nedávných jednáních obou stran dorazit také další hráč, který strávil podzim v Liberci, a sice stále teprve devatenáctiletý stoper Filip Prebsl.

Defenzivní specialista, jehož tržní cena by se mohla pohybovat okolo osmi milionů korun, dosud na nejvyšší úrovni zasáhl do jedenácti zápasů a dříve prošel také Žižkovem a Vlašimí.

Čerstvý vítěz Tipsport ligy, který v posledních dnech přehrál Táborsko, Slovan i Viktorii Žižkov, má zájem o jeho hostování.

Změní se jen to, že budu jezdit tramvají o dvě zastávky dál, směje se po přestupu z Ďolíčku do Edenu Hronek