Kapacitu 60 tisíc míst zatím překročily jen čtyři anglické stadiony. Etihad Stadium může být tím pátým...

Kapacitu 60 tisíc míst zatím překročily jen čtyři anglické stadiony. Etihad Stadium může být tím pátým...

Úřadující šampion Premier League z modré strany Manchesteru se v těchto dnech a týdnech zabývá možnostmi, kterak ještě rozšířit diváckou kapacitu na Etihad Stadium.

Současná kapacita domovského stánku Haalanda, De Bruyneho a spol. činí 53 400 míst, k čemuž se dospělo po poslední rekonstrukci z roku 2015, kdy se na jižní tribuně přistavovalo třetí podlaží.

Vedení Citizens proto momentálně uskutečňuje studii nového projektu, který by mimo jiné obsahoval i výstavbu nového ubytovacího zařízení a bleděmodrý chrám by mohl v případě realizace pojmout více než 60 tisíc fanoušků.

V takovém případě by se domov svěřenců Josepa Guardily stal teprve pátým anglickým stadionem, který by byl schopný přivítat alespoň 6O tisíc příznivců.

Současné návrhy hovoří o možnosti, že by se měla tentokráte rozšiřovat severní tribuna, což by znamenalo i nový klubový fanshop, zastřešenou fanzónu City Square, muzeum nebo hotel. Stavební povolení na rozšíření již existuje...

"Manchester City provádí studii s cílem vytvořit z Etihad Stadium nejlepší stadion ve své třídě s volnočasovými aktivitami a celoroční zábavou. Všichni fandové a vůbec členové naší komunity mohou přispět svými názory včetně návrhů, co by chtěli na stadionu vidět v budoucnosti," zaznělo na stránkách mancity.com.

Do projektu by se mohlo implementovat i rozšíření parkovacích ploch, vylepšení linky metra a zvažuje se i další podpora pěších a cyklistických zón, čímž by se okolí stadionu propojilo s centrem Manchesteru. Co vám budeme povídat, je co dělat až do roku 2038.

Odcházení, logické a navždy. Ronaldova doba ve světovém fotbale už pominula, král se ale může stát zas králem