Že už by se Coufal loučil s fanoušky kladivářů? Zájem mají dva kluby z Premier League i Leverkusen...

Že už by se Coufal loučil s fanoušky kladivářů? Zájem mají dva kluby z Premier League i Leverkusen...

Přijde reprezentační kapitán Tomáš Souček v kabině Kladivářů o svého krajana, dlouholetého parťáka a jedinou další českou stopu na východě Londýna? Tato otázka by mohla být zodpovězena poměrně brzy, neboť se na Ostrovech nejen skrze kanál Sky Sports News proslýchá, že Vladimír Coufal změní klubové barvy.

Napovědět by mohla i fotka na jeho profilu na sociálních sítích, kde by mohla někdejší tvář Slavie rozdávat vzdušné rozlučkové polibky fanouškům West Hamu United. Třicetiletý obránce již nemá pevné místo v sestavě a mohl by se rozhodnout hledat novou výzvu.

Dle zmiňovaného zdroje se o českého reprezentanta zajímají dva nejmenované kluby z Premier League, ale mohl by také posílit českou enklávu v Bundeslize, konkrétně v Bayeru Leverkusen. Na této adrese působí jeho parťáci z národního výběru Patrik Schick a Adam Hložek.

Coufal má v Londýně podepsanou smlouvu do roku 2024 s možnou opcí na další rok. Není ale pravděpodobné, že ji dodrží s ohledem na jeho zápasové vytížení.

Tamní kouč David Moyes vsází na jiné koně a český bek se jen stěží prokousává do základní sestavy. Naposledy tomu tak bylo v říjnu, což přiživuje spekulace o jeho odchodu z West Hamu.

Kapacitu 60 tisíc míst zatím překročily jen čtyři anglické stadiony. Etihad Stadium může být tím pátým...

Premier League - STATISTIKY

Rozsáhlé klubové a hráčské statistiky spolu s podrobnými tabulkami naleznete zde.