Dvakrát Slavia, po jednom hráči Baník, Sparta a Plzeň. Kdo vše je mezi 5 nejhodnotnějšími Slováky v české lize?

Dvakrát Slavia, po jednom hráči Baník, Sparta a Plzeň. Kdo vše je mezi 5 nejhodnotnějšími Slováky v české lize?

Věděli jste o tom, že tržní cenu přesahující 10 milion eur v současné době překračují pouze tři slovenští reprezentanti? Kromě Milana Škriniara z Interu Milán a Stanislava Lobotky z Neapole se to ještě podařilo Dávidu Hanckovi z Feyenoordu Rotteram, u nějž aktuálně svítí na specializovaném serveru transfermarkt.com částka 12,5 milionu eur.

V české FORTUNA:LIZE se sice až tak hodnotné zboží nepohybuje, nicméně i v ní se najdou hráči, jejichž cena se dá počítat na desítky milionů, byť v korunách.

O status nejdražšího slovenského fotbalisty u nás se nyní dělí slávistická dvojice Ivan Schranz a Jakub Hromada, s tím, že oba by byli teoreticky k dispozici za sumu okolo  dvou milionů eur, čili přibližně 50 milionů korun.

Třetí místo si drží díky ceně 1,7 milionu eur třiadvacetiletý forvard Baníku Ostrava Ladislav Almási, jenž už je několik měsíců spojován například se Slavií. Že by se v lednu či v létě potkal se svými výše zmíněnými krajany právě ve vršovické Fortuna aréně?

Čtvrtá příčka náleží sparťanskému křídelníkovi Lukáši Haraslínovi, jenž toho na podzim kvůli zranění příliš neodehrál. Potenciál v něm však dřímá velký, což už dokázaly jeho štace v juniorce Parmy, Lechii Gdaňsk či Sassuolu a letenské "S" za jistých okolností nemusí být jeho posledním zahraničním zaměstnavatelem.

První pětku pak uzavírá plzeňské křídlo Erik Jirka, který dorazil do Štruncových sadů letos v létě ze španělského Realu Oviedo. Také u něj by mohla nynější cena pohybující se okolo 20 milionů korun v budoucnosti povyrůst a bude k tomu třeba jen pravidelné herní vytížení a dobrá individuální čísla.

Nejhodnotnější Slováci v české FORTUNA:LIZE:

  1. Ivan Schranz (29 let, SK Slavia Praha) - 2 miliony eur
    2. Jakub Hromada (26 let, SK Slavia Praha) - 2 miliony eur
    3. Ladislav Almási (23 let, FC Baník Ostrava) - 1,7 miliony eur
    4. Lukáš Haraslín (26 let, AC Sparta Praha) - 1,6 milionu eur
    5. Erik Jirka (25 let, FC Viktoria Plzeň) - 900 tisíc eur
 
Nejprve střet s novým klubem Vrby a pak 3 přípravy na turecké půdě. Které zahraniční celky se třepou na Sigmu?