Viktoria? Je to pro mě moje druhá rodina, jsme tu skvělá parta a každé ráno sem rád chodím, hlásí Havel

Viktoria? Je to pro mě moje druhá rodina, jsme tu skvělá parta a každé ráno sem rád chodím, hlásí Havel

Ačkoliv se někomu může Milan Havel jevit jako nenápadný hráč, pro Viktorii, v níž působí s krátkou pauzou již od roku 2017, jde o velmi důležitý článek sestavy. 

Stačí se ostatně podívat na kolonku se soutěžními starty během podzimu, jichž absolvoval 27 (patnáct ve FORTUNA:LIZE a 12 v pohárech), což je s ohledem k domácí klubové branži nadprůměrné číslo.

Na obránce má držitel dvou českých titulů, jenž toho dost odkopal i v evropských pohárech včetně nejprestižnější Ligy mistrů, solidní produktivitu (byl jediným plzeňským střelcem v posledním podzimním kole s Pardubicemi) a jeho devízou je univerzálnost.

"Začínám tady šestou sezonu, takže Viktorka je pro mě mým druhým domovem. Dá se říct, že je to pro mě moje druhá rodina, jsme tu skvělá parta a každé ráno sem rád chodím. Je to rozhodně velká část mého života a jsem moc rád, že tu můžu být," uvedl v rozhovoru pro stránky fcviktoria.cz odchovanec Bohemians Praha 1905.

Protože obhájce titulu vládne celému prvoligovému peletonu i nyní, rozjetý ročník 2022/2022 se krajnímu bekovi z Doosan arény nemůže hodnotit špatně...

"Hlavním cílem určitě bylo vrátit do Plzně evropské poháry, což se nám podařilo. Co se týká dalších cílů, tak chceme pokračovat v tom, jak jsme si to nastavili už minulou sezonu. Chceme jít zápas od zápasu, vyhrávat a bavit lidi. Pokud to bude bavit fanoušky, tak budeme moc rádi, to je asi to hlavní, na co hledíme směrem ke zbytku ročníku," doplnil hráč s číslem 24.

Otec mu dával za vzor Pavla Nedvěda. Takovou kariéru jako "Grande Paolo" už mít asi osmadvacetiletý zadák nebude, nicméně ani jeho dráha není úplně marná, o čemž svědčí i pět vystoupení za národní tým.

Česká liga je pomalá, na šampionátu jsme viděli úplný opak. Musíme vsadit na atletičnost, nabádá Poborský