Chtěli bojovat o poháry, ale v tabulce jim náleží poslední příčka. Jak se plánují Wolves zvednout?

Chtěli bojovat o poháry, ale v tabulce jim náleží poslední příčka. Jak se plánují Wolves zvednout?

Wolves patřili poslední sezony k příjemným překvapením, jejichž ambice byly spojovány dokonce až s evropskými příčkami. Od počátku nového ročníku ale došlo k razantní změně a neblahé výsledky Vlkům vynesly poslední místo v tabulce…

Ze začátku se na Wovles lepila spíše smůla. Kolikrát předvedli dobrý výkon, své soupeře herně přehráli, ale na výsledku se to nezobrazilo. A když tímto způsobem odehrajete několik utkání za sebou, sebevědomí opadne a rázem zapadnete do průměru. V našem případě dokonce už podprůměru.

Vedení v reakci na klubovou krizi odvolalo trenéra Bruna Lageho, jenž tým převzal loni v létě po úspěšném manažerovi Nuno Espirito Santovi. Ten vyhoupl naděje Vlků tak vysoko, že mu majitelé uvolnili dostatek financí, aby s mužstvo posunul až do bojů o evropské poháry. V sezoně 2019/20 z toho byl dokonce působivý postup do čtvrtfinále Evropské ligy.

Na toto období však mohou fanoušci už jen vzpomínat. Skutečnost je taková, že nyní Wolves náleží poslední příčka tabulky a existuje tak riziko propadu do nižší soutěže, kam by se Vlci rozhodně neradi vraceli. O záchranu se pokusí nově jmenovaný kouč Julen Lopetegui. Ten má zkušenosti například z Realu Madrid, Sevilly či španělské reprezentace.

„Vím, že ambice mužstva byly mnohem vyšší, než jaká je skutečnost, ale bohužel musíme věci brát takové, jaké jsou. Momentálně jsme poslední, všichni si toho jsou vědomi, ale zároveň všichni chtějí udělat cokoliv, aby se tým zvedl. A to mě těší a společnými silami na tom začneme pracovat,“ nechával se slyšet Lopetegui v interview pro Sky Sports.

„Cílem je nastolit nějaký pořádek, nějaké zvyky, nabrat sebevědomí a hrát na maximum toho, co nám umožňuje potenciál. Protože když se dívám kolem sebe, tak vidím spoustu talentovaných hráčů, kteří dokáží hrát mnohem lépe. Potřebujeme zapracovat hlavně na standardních situacích. Nedostatek branek je momentálně naším největším problémem, a tak musíme těžit z každé příležitosti, která se nám nabídne,“ nastínil Lopetegui své plány.