Slavia získá mladého Senegalce z Táborska. Bude své první prvoligové ostruhy sbírat u Kozla, nebo pod Vrbou?

Slavia získá mladého Senegalce z Táborska. Bude své první prvoligové ostruhy sbírat u Kozla, nebo pod Vrbou?

Táborsko je dlouhodobě známé svým nadstandardním skautingem na africkém kontinentu a v minulosti už prošel druholigovým jihočeským celkem nejen Abdallah Sima, ale třeba i dlouholetý slávistický středopolař Ibrahim Traoré.

V blízké budoucnosti by mohlo sešívané "S" z vršovické Fortuna arény podle informací eFotbal.cz hrábnout do kádru FC SILON znovu...

A to kvůli nikomu jinému, než ofenzivní opoře Babacaru Syovi, jenž na podzim odehrál všech šestnáct kol a nastřílel pět branek.

Dvě z nich mimochodem nasázel v polovině listopadu slávistické rezervě a její trenér Marek Jarolím ho realizačnímu týmu v čele s Jindřichem Trpišovským jednoznačně doporučil.

By't se o něj zajímají nejméně tři ligové kluby, podle předsedy správní rady Ondřeje Dvořáka ho Táborsko určitě neprodá do Zlína a největším favoritem tak zůstává Slavia.

Zkušení útočníci David Ledecký a Martin Nešpor mohou o svého dvaadvacetiletého konkurenta již brzy přijít i z toho důvodu, že úřadující tuzemský vicemistr nenabízí málo.

Kromě finanční kompenzace (transfermarkt.com u něj uvádí cenu přesahující tři miliony korun) by totiž mohli přijít na jih země hned dva slávisté na hostování, což kvituje zejména hlavní trenér Roman Nádvorník.

Soutěžní boje startují Táborsku až v úvodu března proti Vyškovu. Tou dobou už však Senegalec ve FORTUNA:NÁRODNÍ LIZE vůbec nemusí být. Ohledně přestupu už se mají ladit jen detaily...

Lednová příprava s áčkem Slavia by se ho však týkat neměla a první ostruhy v nejvyšší soutěži by měl získat na hostování, kam bude odeslán hned po dotáhnutí jeho příchodu.

Deník Sport zmínil dvě možné destinace, a sice Kozlův Liberec a Vrbův Zlín, s tím, že reálnější by mohl být scénář s ševci z moravské Letné, kde už ve své době působil také Ibra Traoré.

Z Uherského Hradiště až do letenského útoku? Sparta prý uvažuje o tomto mládežnickém reprezentantovi