Ronaldo si za všechny problémy může sám, tvrdí bývalý spoluhráč

Ronaldo si za všechny problémy může sám, tvrdí bývalý spoluhráč

Takto výkonnostně, statisticky, ale i herně špatný vstup do sezony si Cristiano Ronaldo nepamatuje pomalu od svých osmnácti let. Za všechny potíže si však může ale sám, tvrdí Gary Neville. 

Ještě minulou sezonu uměl být Ronaldo rozdílovým hráčem, na něhož sázeli (dnes už bývalí) spoluhráči z Manchesteru United. Léto přineslo ovšem změny v managementu Rudých ďáblů a Cristiano rázem vypadl z tempa. Protože chyběl na předsezonním turné, odmítal jej nový manažer Erik ten Hag ihned zaimplementovat do sestavy. A CR7 místo toho, aby tuto skutečnost přijal, se postupně začínal s vedením hádat.

„Když se na to dívám zpětně, musím říct, že cokoliv se stalo v létě, to Ronalda neskutečně rozhodilo. Slyšel jsem, že už tehdy hledal způsob, jak odejít z Manchesteru, ale žádný jiný velký klub ho nechtěl nebo mu nezaručil takové podmínky, jaké požadoval. Tak či tak se v Ronaldovi něco zlomilo a on přestal hrát ve svém původním nasazení,“ všiml si tehdejší kapitán Rudých ďáblů a nynější fotbalový expert Gary Neville.

„Cristiano se do těch šancí dostává, ale už je neproměňuje. Čím dál více vše tlačil na sílu, byl naštvaný a místo toho, aby disponoval klidnou muškou, tak ji měl rozhozenou. Patrně byl naštvaný na sebe, manažera Erika ten Haga, svého agenta a možná i na celý svět. Myslím si, že ten problém, který u něho nastal, je hodně mentální. Až se dá do klidu a odehraje pár zápasů, tak se s ním vrátí i góly. Bohužel ale manažeři musí počítat, že nějakého vyššího pracovního nasazení se od něho nedočkají. Přeci jen mu bude už 38 let a s dnešními mladíky se fyzicky nebude moct měřit,“ vyhodnotil Neville ve studiu Sky Sports.