V LaLize má smlouvu do roku 2026, účastnil se mistrovství světa v Kataru a teď může zaplout do Sparty...

V LaLize má smlouvu do roku 2026, účastnil se mistrovství světa v Kataru a teď může zaplout do Sparty...

Sparta je momentálně spojována se zajímavým světoběžníkem, jenž má čerstvě za sebou také mistrovství světa v Kataru, v němž se objevil ve dvou zápasech proti Tunisku a Francii.

Řeč je o sedmadvacetiletém australském reprezentantovi s keňskými kořeny Aweru Bul Mabilovi, který má být v kontaktu s letenským "S" podle pár dní starých práv Diario de Cádiz.

Křídelník s jednatřiceti mezinárodními starty a sedmi brankami aktuálně patří španělskému celku Cádiz CF, do kterého se přesunul letos v létě jakožto volný hráč a podepsal kontrakt až do léta 2026.

Na podzim však odehrál v LaLize jen 162 minut a má si hledat klubovou adresu, na níž by se mu dostalo vyššího herního vytížení.

To, že nyní třetí tým FORTUNA:LIGY, který před pár dny přátelsky skalpoval Žilinu, zajímá právě Mabil (transfermarkt.com u něj uvádí tržní cenu okolo 37 milionů korun) není náhoda.

Velmi dobře ho totiž zná hlavní trenér dvanáctinásobného českého mistra Brian Priske, který se s ním ve své době potkal v Midtjyllandu.

Kromě dánské Superligy, v níž oslavil v sezoně 2019/2020 mistrovský titul, si rychlík zahrál nejen v australské (Adelaide United), ale také v portugalské (Pacos Ferreira) či turecké nejvyšší soutěži (Kasimpasa).

Pakliže by se Tomáš Rosický s rodákem z Kakumy skutečně domluvil, ve své kariéře by si vyzkoušel již šestou profesionální soutěž.

Juventus přetlačil Arsenal, Villarreal přestřílel Neapol, Manchester City spasili De Bruyne s Haalandem