U nás se pořád bojíme, abychom náhodou někoho nepřetrénovali, hlásí Hřebík. Co je aktuálním trendem?

U nás se pořád bojíme, abychom náhodou někoho nepřetrénovali, hlásí Hřebík. Co je aktuálním trendem?

Kapitán čerstvých mistrů světa a druhý nejlepší střelec právě skončeného katarského šampionátu Lionel Messi (35) uhranul i šéftrenéra sparťanské mládeže Jaroslava Hřebíka.

Kořeny úspěchů současné ofenzivní osobnosti Paris Saint-Germain vidí právě v juniorských letech a poučit se z tohoto případu by podle něj měli i jeho čeští trenérští kolegové...

"Je to nejlepší fotbalista, kterého jsem na vlastní oči viděl. Abychom pochopili jeho dnešní kvalitu, musíme se vrátit o 20 let zpět. Jako dítě totiž neskutečně dřel. Zvládal i tři zápasy týdně a furt se chtěl zlepšovat. U nás se místo toho neustále strachujeme, abychom náhodou někoho nepřetrénovali," pronesl portálem isport.blesk.cz citovaný čtyřiasedmdesátiletý expert.

Rodák z Benešova, jenž v minulosti vedl také Dynamo Moskva, Viktorii Plzeň, Slavii, Jablonec či Viktorii Žižkov, v dotyčné souvislosti poukázal i na aktuální trendy, které světový šampionát v jihozápadní části Perského zálivu nabídl. Na co všechno by tedy měl český fotbal reagovat?

"Chodím na různé semináře, kde slýchám, že musíte být v komfortní zóně a držet míč. Na tomto šampionátu však nebyl tým, který by po zisku balonu nešel okamžitě nahoru. K tomu potřebujete atletické hráče, kteří jsou rychlí s míčem i bez něj," avizoval kouč vicemistrů Evropy do 19 let z roku 2011.

Dres s číslem 10 bychom si měli nechat připravený na další mistrovství, pokud se Messi bude cítit, tvrdí Scaloni