Mračící se Horňák? Má důvod, na Strahově kvůli špatným výsledkům sparťanské rezervy dotrénoval...

Mračící se Horňák? Má důvod, na Strahově kvůli špatným výsledkům sparťanské rezervy dotrénoval...

Sportovní úsek Sparty v úvodu nového pracovního týdne odvolal z funkce hlavního trenéra béčka dvaapadesátiletého odborníka Michala Horňáka.

Hlavním důvodem předčasného konce vicemistra Evropy z roku 1996, který v minulosti vedl také Čáslav či Vlašim, bylo neuspokojivé umístění v tabulce F:NL.

Na Strahově sídlící rezerva slavného "S", která hraje své zápasy na stadionu Viktorie Žižkov, je po podzimu na patnácté pozici a v jarní části ji zřejmě čekají tuhé boje o udržení druholigového statusu.

Oproti minulé sezoně 2021/2022, ve které s týmem ACS finišoval na páté příčce se šestačtyřiceti body, jde o velký kontrast.

Ve Vsetíně narozený držitel deseti sparťanských titulů prošel v klubu za po posledních osm let hned několika pozicemi...

Od trenérské lavičky v již zrušené Juniorské lize, až po dočasného šéfa áčka, k čemuž se zatím naposledy dopracoval po odvolání Pavla Vrby a onen post si vyzkoušel i na konci sezony 2018/2019.

"Michalovi moc děkujeme za dlouhodobou práci pro Spartu. O dalších krocích bude klub fanoušky informovat," zaznělo na stránkách sparta.cz.

V LaLize má smlouvu do roku 2026, účastnil se mistrovství světa v Kataru a teď může zaplout do Sparty...