Kolem Almásiho krouží giganti z Premierhip i Süper Lig. Baník by mohl požadovat desítky milionů korun

Kolem Almásiho krouží giganti z Premierhip i Süper Lig. Baník by mohl požadovat desítky milionů korun

Za sportovní kroky Baníku zodpovídající Luděk Mikloško se bude muset pravděpodobně na trhu poohlédnout po novém ofenzivním úderníkovi, protože desátému mužstvu tabulky reálně hrozí ztráta Ladislava Almásiho.

Podle zahraničních zdrojů, mezi nimiž jsou Sporx a HITC, se ocitl třiadvacetiletý slovenský reprezentant na radaru dvou známých evropských značek.

Pakliže nebudeme počítat česko-slovenské prostředí, současný svěřenec Pavla Hapala už se jednou do zahraničí vydal. V čečenském celku Achmatu Groznyj však během půl roku žádnou velkou díru do světa neudělal.

Nyní by mohl dostat druhou velkou šanci, protože je spojován jak se skotským titánem Celtikem Glasgow, tak s tureckým obrem Besiktasem Istanbul.

Vedení obou známých klubových adres má pátrat po dravém mládí spojeném s produktivitou, což splňuje právě přímý konkurent Muhameda Tijaniho či Jiřího Klímy.

Oficiálně startuje zimní přestupové okno až 1. ledna 2023, ledacos však půjde domluvit i v předstihu. 196 centimetrů vysoký útočník však má ve Slezsku kontrakt až do léta 2025 a ostravské vedení by si mohlo na prodeji dost přilepšit.

Specializovaný server Transfermarkt.com u něj uvádí sumu blížící se 40 milionům korun, s tím, že Baník si ho pořizoval loni z Ružomberoku za zhruba čtyřikrát menší částku.

Šestnácti tituly v Süper Lig ověnčený "turecký Bílý balet" čekají v roce 2022 ještě tři soutěžní duely a první utkání roku 2023 sehraje sedmý lednový den proti Kasimpase.

Nynější jednoznačný lídr skotské Premiership ze Celtic Parku pro necelých 61 tisíc diváků čeká hned zkraje roku městské derby na půdě Rangers. Kdepak asi tou dobou bude právě Almási?

První soupeři Pardubic v roce 2023? Dva celky z TOP 6 FORTUNA:LIGY, sedmý tým slovenské ligy i účastník ČFL

Česká liga - STATISTIKY

Rozsáhlé klubové a hráčské statistiky spolu s podrobnými tabulkami naleznete zde.