Rosický a spol. opět loví ve Skandinávii. Vybere si reprezentant Zambie chorvatskou Rijeku, nebo Spartu?

Rosický a spol. opět loví ve Skandinávii. Vybere si reprezentant Zambie chorvatskou Rijeku, nebo Spartu?

V souvislosti se zimními změnami na Letné se nyní čeká na potvrzení půlročního hostování Awera Mabia, který by měl do české metropole dorazit ze španělského Cádizu. 

Trenérský štáb v čele s Brianem Priskem evidentně pořádně rozhodil sítě a zdá se, že finský středopolař Kaan Kairinen rozhodně nebude poslední akvizicí tohoto přestupového okna.

Podle informací IG účtu @spartanske.zpravy zajímá třetí tým FORTUNA:LIGY i opora Djurgårdenu Emmanuel Justine Rabby Banda, jenž hraje švédskou Allsvenskan již dva roky.

Jde o levonohého středního záložníka s ofenzivními úkoly, jenž před pěti lety pomohl své Zambii k triumfu v Africkém poháru národů do dvaceti let a v áčku je aktuálně na 14 mezinárodních startech.

Bývalý hráč belgického Oostende či francouzského Béziers zakončil minulý soutěžní ročník čtyřmi brankami a stejným počtem gólových asistencí

Dle skandinávského tisku už se měl Banda se svými spoluhráči v Djurgårdenu rozloučit a nadcházející sezonu, která ve Švédsku startuje první dubnový den, už by se ho týkat neměla.

Zájem o pětadvacetiletého borce, jehož hodnota je podle transfermarkt.com okolo 20 milionů korun, však nemá jen Sparta, ale také chorvatský celek NK Rijeka, kterému první polovina sezony hrubě nevyšla a pátrá po zkvalitnění.

Nápadníkům hraje do karet zejména skutečnost, že mu ve Stockholmském souostroví vyprší kontrakt již 31. prosince 2022. Také proto bude k mání zdarma a záleží jen na domluvených podmínkách...

ZAPOČALO ZBROJENÍ NA LETNÉ. SPARTA DOTÁHLA PŘÍCHOD FINSKÉHO ZÁLOŽNÍKA KAIRINENA