Chování argentinského brankáře bylo naprosto odporné, vyčítá novému mistrovi světa Vieira

Chování argentinského brankáře bylo naprosto odporné, vyčítá novému mistrovi světa Vieira

Argentina ovládla mistrovství světa, avšak kromě svých výkonů, kterým šéfoval Lionel Messi, dokázala upoutat ještě jednou věcí. A tou bylo až přehnané chování brankáře Emiliana Martinéze.

Každá výhra se musí užít a oslavit, nicméně vše by mělo mít své hranice, což platí zejména v případech, kdy vás sledují stamiliony lidí.

Brankář Emiliano Martinez po celou dobu šampionátu svou řečí těla budil pozornost. Nejvíce to přehnal až při samotném finále, kde dělal grimasy na soupeře, utahoval si z Kyliana Mbappého a nakonec zostudil samotné pořadatele, když gestem se sexuálním podtextem zneuctil obdrženou zlatou rukavici.

Na světě pomalu není nikdo, kdo by si kousků gólmana Martineze nevšiml. Někteří na to už reagovali, jiní to neřešili. Asi nejvíce ovšem byla slyšet kritika tehdejšího skvělého hráče Patricka Vieiry.

„To, co Martinez předvedl, naprosto snížilo úspěch, kterého Argentina dosáhla. Jeho chování bylo naprosto odporné, hloupé a ostudné. Chápu, že jsou ve fotbale emoce, ale člověk se musí umět ovládat aspoň do takové míry, aby to bylo přijatelné. Zejména, když vás sledují miliony lidí,“ vyhodnotil současný kouč Crystal Palace na předzápasové tiskové konferenci proti Fulhamu.

„Souhlasím s tím, že ty emoce byly přehnané,“ přidával se trenér Unai Emery, jenž šéfuje Aston Ville, za kterou Martinez na ligové úrovni nastupuje. „Promluvím si s ním, co se k nám připojí. Jeho chování spadá pod moji zodpovědnost,“ souhlasil.