Mbappé rozhodl z penalty v 95. minutě, sedmnáctiletý debutant Monaka přetavil první kontakt s Ligue 1 ve 2 góly

OBSAHUJE VIDEO

Sedmnáctiletý talent Eliesse Ben Seghir pomohl ve svém ligovém debutu dvěma góly k vítězství Monaka 3:2 na hřišti Auxerre v prvním kole francouzské nejvyšší soutěže po pauze pro mistrovství světa.

Knížecí klub, jehož trenérsky vede od letošního ledna Belgičan Philippe Clement, se díky tomu posunul v tabulce na páté místo.

Ben Seghir se dostal na trávník v druhém poločase za stavu 1:1. V sestavě nahradil Wissama Ben Yeddera, jenž vyrovnal z penalty v nastaveném času úvodní půle.

Francouzský mládežnický reprezentant marockého původu poslal favorita do vedení v 59. minutě a poté, co domácí vyrovnali díky vlastnímu gólu Youssoufa Fofany, zápas rozhodl v 85. minutě umístěnou střelou zpoza vápna.

Hráči Paris St. Germain v prvním ligovém utkání po mistrovství světa udolali doma 2:1 Štrasburk. Obhájci titulu přitom hráli od 63. minuty v oslabení bez vyloučeného Neymara, v páté minutě nastavení ale rozhodl z penalty Kylian Mbappé.

Lídr francouzské ligy vedl od 14. minuty, kdy se prosadil Marquinhos. Stejný hráč si ale krátce po pauze vstřelil vlastní gól a o chvíli později dostal Neymar po nafilmovaném pádu druhou žlutou kartu.

Pařížané, kteří si museli poradit bez hvězdného Lionela Messiho, si ale nakonec připsali sedmou soutěžní výhru v řadě. Mbappé byl v závěru faulován v pokutovém území a sám proměnil nařízený pokutový kop. Třináctou ligovou trefou si upevnil pozici nejlepšího střelce soutěže.

PSG zůstává v čele tabulky o osm bodů před Lens, které má zápas k dobru.

Francouzská liga - 16. kolo:

Ajaccio - Angers 1:0 (40. Belailí z pen.), Troyes - Nantes 0:0, Auxerre - Monako 2:3 (30. Niang z pen., 69. vlastní Fofana - 59. a 85. Ben Seghir, 45.+3 Ben Yedder z pen.), Clermont - Lille 0:2 (68. Gomes z pen., 90.+4 Bayo), Brest - Lyon 2:4 (29. Pereira Lage, 72. Mounié - 21. Caqueret, 32. Cherki, 35. Lacazette z pen., 49. Tete), Paris St. Germain - Štrasburk 2:1 (14. Marquinhos, 90.+5 Mbappé z pen. - 51. vlastní Marquinhos).

Sledovat Rashforda v jeho nejlepší formě je nádherné, Van Nistelrooy, Van Persie či Rooney to ale není...