Wágner: Naši hru oceňovali i fandové Sparty. Po dlouhé době prý Příbram ani nepotřebuje pomoc rozhodčího

Wágner: Naši hru oceňovali i fandové Sparty. Po dlouhé době prý Příbram ani nepotřebuje pomoc rozhodčího

Respektovaný příbramský kapitán Tomáš Wágner hodnotí první polovinu sezony F:NL jednoznačně pozitivně a není se čemu divit. U řeky Litavky sídlící středočeské družina totiž celému peletonu vládne.

"Předčili jsme asi očekávání nejenom příbramských fanoušků, ale i fotbalové komunity napříč republikou. Sešly se jak výsledky, tak i předvedená hra, takže jsme nadmíru spokojení. Obecně bych vyzdvihl kvalitu naší hry, držení míče, počet přihrávek. Z hráčů bych jmenoval gólmana Martina Melichara, který se neskutečně zlepšil nohama a na konci podzimu bylo až fantastické, jak si dovolil rozehrávat, což nám taky strašně pomohlo," ocenil svého mladšího spoluhráče na serveru pribram.cz aktuálně nejlepší střelec soutěže s devíti brankami ze sedmi startů v základní sestavě.

Jak vnímal ohlasy příbramských příznivců, kteří za celé ty dlouhé roky nejsou zvyklí na boj o čelo? "Příbramáci a vlastně i celý český národ jsou všichni strašně kritičtí. Občas jdu do bazénu a v páře slyším, jak Sparta hraje špatně a jak se na Příbram nedá dívat. No a najednou chodíte po Příbrami a posloucháte, že lidi ty naše výkony vnímají a umějí vyzdvihnout i to, když se hraje dobrý fotbal. Je hrozně příjemné, když vám lidi říkají, že se na vás byli podívat a že se jim to hrozně líbilo. A nebyli to pouze jednotlivci. Všichni, kteří se se mnou bavili o fotbale a že jich tady v Příbrami znám strašně moc, tak to jenom chválili. Spoustu lidí tady ten fotbal opravdu vnímá a teď se jen potvrdilo, že i když jsme ve 2. lize, tak najednou všichni vědí, že jsme první. Takže ten dosah je obrovský a jenom to potvrzuje, že se nám daří. Protože abych šel do banky a řešil tam s paní na přepážce místo bankovního účtu, že jsme první, tak to jsem žasl. Ve finále nás chválili i soupeři. Když jsme hráli na Spartě B, tak náš herní projev oceňovali i jejich fanoušci s dodatkem, že po dlouhé době Příbram ani nepotřebuje pomoc rozhodčího. Když jsem pak v 80. minutě střídal, tak mi přišlo, že mi tleskali všichni na tom stadionu, což samozřejmě potěší," doplnil dvaatřicetiletý forvard se zkušenostmi z kyperského i rumunského prostředí.

Trenéři Tomáš Zápotočný a Marek Nikl už však příbramský koráb opustili kvůli udičce z prvoligového Dynama. Kdo ze současného mužstva FK Viagem by mohl pokračovat v zelenočerných barvách i v jarní části? "Je možné, že Marcel Čermák odejde, protože on byl takový koník bývalých trenérů, který výborně pasoval do jejich stylu fotbalu. Všem klukům přeji, ať jdou do ligového týmu. Na druhou stranu jsou mladí a mají čas. Pojďme dotáhnout třeba postup a v létě budou buď hrát ligu tady nebo půjdou hrát jinam. Nějaká změna určitě bude, přesto věřím, že se většina kádru udrží. Může být i nějaký příchod," naznačilo ostřílené ofenzivní tykadlo.

Co říká na nového kouče Dušana Uhrina mladšího? "Oproti klukům, kteří tady byli, je to určitě velká změna. Pan Starka zvolil zkušeného trenéra. Jak to bude vypadat, teprve uvidíme. Já můžu jen doufat, že to bude dobré. Cíle zůstávají stejné, chceme postoupit," ubezpečil příbramské publikm vytáhlý Wágner.

A bude u toho pořád také on sám? Produktivní útočník jeho typu by se přeci jen hodil leckteré prvoligové značce. "Nějaká jednání proběhla a pokud přijde nějaká konkrétní zajímavá nabídka, tak o ní určitě budu přemýšlet. Momentálně jsem ale tady a spíše bych se chtěl soustředit na to, že jsme první a že je tam ta vidina postupu."

Radova Dukla se rozloučila s dvojicí nepotřebných záložníků, kteří byli v poslední době zapůjčeni v ČFL