Je vidět, že Bohemka dávno není béčkový klub, nebojí se sem chodit ani známá jména, těší nového asistenta Bartka

Je vidět, že Bohemka dávno není béčkový klub, nebojí se sem chodit ani známá jména, těší nového asistenta Bartka
OBSAHUJE VIDEO

Více prvoligových zápasů než čtyřiatřicetiletý David Bartek odehrál za Bohemians Praha 1905 pouze kapitán a nejstarší hráč soutěže Josef Jindřišek. Svou bilanci 295 startů ve FORTUNA:LIZE už však dlouholetý obránce klokanů nerozšíří, neboť se z něj stal u Botiče nový asistent Jaroslava Veselého.

Spoluhráčům v kabině oznámil onu informaci již po pohárovém klání s Hlučínem, což byl pro zelenobílé poslední duel podzimní části. "Mohl bych jít ještě na rok nebo na dva někam do druhé ligy, ale to mě nelákalo. Jsem v Bohemce celý život a za nic jsem ji nehodlal měnit. Na podzim jsem už nebyl stěžejní hráč, kluci to perfektně zvládali i beze mě. Vzal jsem si nějaký čas na rozmyšlenou a vyšlo mi, že v pozici asistenta budu daleko platnější." objasnil na webu sport.cz nový člen realizačního týmu, který měl asistentskou premiéru již v Tipsport lize proti Táborsku.

Rozhodování o konci byl delší proces. Exchrudimský Jaroslav Veselý už se ho v říjnu ptal, zdali by mu nechtěl pomoci z trenérské lavičky. "Vážil jsem si toho a kývl jsem s tím, že by mě mohlo bavit být spojkou mezi áčkem a béčkem. Nechtěl jsem být osmnáctým nebo devatenáctým hráčem v ligovém týmu, to už by nebylo pro mě. Role maskota by mě nenaplňovala ani v mojí milované Bohemce. S koučem se známe dlouho a tykáme si. Přednášel mi, když jsem studoval trenérské béčko, a sledoval moji práci u mládeže Bohemky. Mám za sebou pět let u různých týmů, takže přechodu k áčku nic nebránilo. Nejsem ten, kdo by chtěl hrát na sílu co nejdéle a držet se kariéry zuby nehty. Je těžké vybrat správný moment, ale snad jsem ho trefil."

Aktuálně má vystudováno trenérské áčko a profilicence, jež je potřebná ke statusu hlavního trenéra, mu zatím chybí. I na ni ovšem ještě dojde. "V příštím roce to půjdu zkusit, profilicence se mi neztratí. Je těžké se tam dostat, přetlak bývá velký. Ale takhle jsem šel i na áčko a vzali mě hned napoprvé. Nějakou praxi už mám a na zkoušky se svědomitě připravím, abych sobě a Bohemce neudělal ostudu," dodal.

Novou roli si užívá a nijak se nehroutí. Jedna fotbalová kapitola mu skončila a nová mu zcela přirozeně začíná. Rozkoukává se v ní a učí se. "Už jsem klukům vyprávěl, jak je nádherné jít si zaběhat jen tak, ze svobodné vůle. Nekmitám podle tréninkových plánů, ale cítím, že tělo potřebuje pravidelný pohyb i po konci kariéry, zvlášť když si ještě budu chtít občas zahrát za béčko. Nechci být ve třetí lize za blbce, který žije z podstaty a z 307 ligových zápasů," řekl Bartek.

Aktuálně sedmý tým tabulky už tak půjde do jarních bojů bez něj a vzhledem k posilování se bude chtít udržet v první polovině prvoligového peletonu. "Je vidět, že Bohemka dávno není béčkový klub, nebojí se sem chodit ani známá jména. Časy se mění a můžeme z toho těžit," zakončil.

Wágner: Naši hru oceňovali i fandové Sparty. Po dlouhé době prý Příbram ani nepotřebuje pomoc rozhodčího