Stanciu slaví titul, v dresu nováčka z Wu-chanu ovládl čínskou nejvyšší soutěž

Stanciu slaví titul, v dresu nováčka z Wu-chanu ovládl čínskou nejvyšší soutěž

Fotbalisté Wu-chanu Three Towns poprvé poprvé v historii vyhráli čínskou ligu. Mistrovský titul jim zajistila kontumace zápasu s Tchien-ťinem v posledním kole, po které se díky lepšímu skóre udrželi první místo před Šan-tungem.  

Paradoxní nebo možná spíš kuriózní závěr sezóny měla nejvyšší čínská fotbalová soutěž a přetahovaná o titul mezi nováčkem z Wu-chanu a konkurenčním Šan-tungem.  Oba celky měly před posledním, 34. kolem, shodně 75 bodů, Wu-chan nicméně disponoval pětigólovým náskokem ve skóre. Šan-tung přišel o možnost přestřílet konkurenční Peking i naději že Wu-chan v posledním kole ztratí proti Tchien-ťinem tím, že zápasy obou týmů z čela tabulky byly kontumovány v jejich prospěch, když oba soupeři nebyli schopni dát dohromady jedenáctku kvůli pandemii koronaviru řádící v Číně.

"Podle zdrojů Peking i Tianjin informovaly Čínskou fotbalovou asociaci, že v poslední den odstoupí ze svých zápasů," napsal deník Guangzhou Daily. "Proto bude Wuhan korunován mistrem CSL, aniž by odehrál svůj poslední zápas.” Jiná zpráva z fotbalových novin Soccer News uvedla, že Peking má "pouze dva hráče, kteří jsou schopni hrát, a proto je nemožné, aby nastoupili k poslednímu zápasu".

Titul s nováčkem, který ještě dva roky nazpět hrál třetí ligu (v předchozích dvou sezonách ovládl druhou i třetí ligu) slaví i rumunský kreativní záložník Nicolae Stanciu. Hráč s minulostí v pražské Spartě i Slavii Wu-chan společně s dvojicí brazilských krajánků Marcao - Davidson (27 respektive 18 gólů) významně táhl a k zisku titulu přispěl deseti brankami a jedenácti asistencemi. Nyní je ambicí klubu zisk double, ve čtvrtfinále národního poháru ho však čeká právě Šan-tung.