Zájmu o Chytila Olomouc doposud úspěšně odolává. Takový hráč je nenahraditelný, tvrdí Jílek během startu přípravy

Zájmu o Chytila Olomouc doposud úspěšně odolává. Takový hráč je nenahraditelný, tvrdí Jílek během startu přípravy

Fotbalisté Sigmy Olomouc zahájili zimní přípravu na pokračování první ligy bez nemocného Mojmíra Chytila, který zatím i přes zájem jiných klubů zůstává v kádru. Novou tváří čtvrtého týmu soutěže je host ze Sparty Jan Fortelný.

O třiadvacetiletého útočníka Chytila, který vydařený ligový podzim završil hattrickem při reprezentačním debutu proti Faerským ostrovům, je na přestupovém trhu velký zájem a nejčastěji se hovoří o možném odchodu do Slavie. "Čekal jsem tuhle otázku na Mojmíra, ale tohle jde mimo mě. Ve finále to bude o tom, jak se domluví kluby. Pro mě je nyní hlavní, že Chytil začíná s námi, byť tu dnes není, protože ho trápí viróza, a připojí se později," řekl na setkání s novináři před prvním letošním tréninkem trenér Václav Jílek.

Kouč Sigmy předvídá, že případný Chytilův odchod nebude snadné nahradit. "Není na trhu moc útočníků, u nichž bychom skloubili finanční nároky s našimi představami a smlouvou," naznačil Jílek.

Vedle toho si Jílek vytkl za cíl vrátit do základní sestavy nebo aspoň do užšího kádru dlouhodobé podzimní marody. "Nejlíp vypadá Denis Ventura, Lukáš Greššák měl svalové problémy a už se rozběhává, ale jde to pomalu. Do tréninku se už zapojuje Filip Zorvan, u Juraje Chvátala to bude po operaci ramene chvíli trvat, podobně jako u gólmana Macíka," vyjmenoval Jílek.

Sigma odletí 11. ledna na soustředění do Turecka. Ještě před tím se utká v sobotu ve Zlíně s tamním klubem, v Turecku ji pak čekají zápasy s Rapidem Bukurešť, Cracovií Krakov a maďarskou Kisvárdou. "Do odletu bude příprava více zaměřena na kondici, v Turecku se už více soustředíme na herní záležitosti. Bude to rychlá příprava, já jsem sám zvědav, jak to bude probíhat, ale stejně to pak všichni budeme hodnotit podle toho, jak se nám povede jaro," konstatoval Jílek.

Sigma čtvrtým místem po podzimu překonala očekávání. "Hezky se na to dívá, ale tabulka je nesmírně vyrovnaná, což nás nesmí ukolébat. Od prvních kol musíme začít bodovat, jinak se můžeme rázem ocitnout na druhém konci tabulky. Je to pro nás výzva, máme těžký los, ale v první šestce bychom rádi zůstali," řekl Jílek, jehož tým vstoupí do jarní části sezony 28. ledna domácím duelem se Spartou.