Svědíkova armáda zahájila zimní dril. Už bez Kozáka, zato s Asiatem z Dukly

Svědíkova armáda zahájila zimní dril. Už bez Kozáka, zato s Asiatem z Dukly

Fotbalisté Slovácka se po krátké novoroční pauze sešli při ostrém startu zimní přípravy v kompletním složení. Tým z Uherského Hradiště měl jako jeden ze tří prvoligových celků pracovní povinnosti už na sklonku loňského roku, kdy ve dvou etapách absolvoval kondiční testy. Cílem ambiciózního klubu bude opět boj o účast v evropských pohárech.

Na podzim se Slovácko jako vítěz domácího poháru probojovalo do hlavní fáze Evropské konferenční ligy, a i když v tabulce silné skupiny skončilo poslední, udělalo si v Evropě dobré jméno. Nyní tým přezimoval na osmé příčce prvoligového pořadí jen s dvoubodovou ztrátou na čtvrtou Olomouc a ve hře o pohárovou Evropu je opět i v MOL Cupu, kde je ve čtvrtfinále.

"Chceme se připravit na náročné jaro tak dobře, abychom mohli zase zaútočit na evropské poháry," řekl klubové televizi Josef Mucha, asistent trenéra Martina Svědíka.

Vysokým ambicím odpovídá i náročnost lednové přípravy, v plánu jsou dvě zahraniční soustředění. Už ve středu tým odletí na týden do Turecka, kde změří síly se dvěma soupeři, tři dny po návratu odveze Svědík mužstvo do prověřeného a klubem vyzkoušeného střediska v Umagu a v Chorvatsku sehraje Slovácko další tři duely.

Netradičně dlouhou zimní přestávku využilo Slovácko v prosinci k pobytu v Dubaji, kam tým odletěl i s rodinami a kombinoval tam přípravu s odpočinkem. "I tak tam bylo tréninků dost a hlavně jsme se mohli připravovat v teple," pochvaloval si Mucha.

V týmu došlo zatím ke dvěma změnám. Z pražské Dukly přišel korejský záložník Kim sung-pin, který by mohl být náhradou za Libora Kozáka, s nímž se klub dohodl na rozvázání smlouvy. "Je to hrotový útočník, který může hrát i níže. Věřím, že bude přínosem," konstatoval Mucha.

Ligové jaro začne Slovácko v sobotu 28. ledna, kdy doma přivítá České Budějovice.