Arteta potřebuje posilu do zálohy. Za koho nabízí 60 milionů eur?

Arteta potřebuje posilu do zálohy. Za koho nabízí 60 milionů eur?

Arsenal se po 16 kolech anglické Premier League vyhříval na vedoucí pozici a do druhé poloviny sezony tak má jasný úkol. První příčku udržet a po dlouhých letech dosáhnout na vysněný triumf. To ovšem nebude nic snadného, vzhledem k obří konkurenci. I proto by manažer týmu Mikel Arteta rád v zimním termínu získal nějakou tu posilu a jednu už má dokonce vyhlédnutou. Za koho chce dát 60 milionů euro?  

Španělský trenér si v Brightonu vybral teprve jedenadvacetiletého záložníka Moisese Caiceda, z něhož se vyklubal jeden z nejtalentovanějších mladých hráčů v Premier League. Není se proto co divit, že se na jeho služby stojí fronta a pokladník Brightonu je pouze zvědavý, kolik mu nakonec přiteče do kasy peněz.

Právě ve středu zálohy mají Gunners největší problémy, které chce Arteta vyřešit právě angažováním Moisese.

Ekvádorský reprezentant v sobě má obrovský potenciál, který by z něj rád Arteta dostal a vychoval z něj špičkového hráče. Jemu samotnému by se přesun na Emirates Stadium mohl zamlouvat, přeci jen vidina účasti v evropských pohárech je velmi lákavá.

Aktuálně musí Arteta spoléhat na Thomase Parteye a Granita Xhaku, kteří odehráli většinu duelů. Podpis dalšího záložníka by tak i jim hodně ulevil a dal jim možnost se lépe připravit na náročnější střety.

Premier League - STATISTIKY

Rozsáhlé klubové a hráčské statistiky spolu s podrobnými tabulkami naleznete zde.