Nevíte nic o tom, jak je saúdská liga těžká, brání se Ronaldo z nařčení

Nevíte nic o tom, jak je saúdská liga těžká, brání se Ronaldo z nařčení

Fotbal pokročil kupředu, díky čemuž se dneska už s naprostou jistotou nedá říct, že týmy z asijského či jiného kontinentu kromě Evropy nemají kvalitu. O tom je Cristiano Ronaldo naprosto přesvědčený.

CR7 zamířil z Manchesteru United do Al-Nassru, kde hned během prvních pár dnů rozhýbal tamní trh. Lidé v Rijádu naprosto šílí radostí, jen mnozí fanoušci v Evropě si ťukají na čelo. „Je tohle skutečně ta pravá destinace, na kterou měl Ronaldo zamířit?“ ptají se. A jelikož ta kritika sílí, musel na ní sám portugalský fotbalista zřetelně reagovat.

„Tisíc lidí, tisíc chutí. Co se mě týče, já se v tomto kruhu pohybuji, a tak vím, jaká je skutečnost. Mnoho lidí žije neustále v přesvědčení, že se kvalitní fotbal hraje pouze v Evropě. To je však omyl. Fotbal je celosvětový fenomén a za poslední léta se výrazně posunul. Dnes už nemůžete s klidným svědomím říct, že asijská mužstva nemají kvalitu,“ dával Ronaldo během uvítací tiskové konference najevo svůj sebevědomý názor.

„Pro mě tedy tato změna neznamená konec kariéry, naopak se jedná o novou výzvu. Nevíte, čeho jsem v tomto věku ještě schopen, a skutečně mě netrápí, co si ostatní lidé o mně myslí nebo co říkají,“ pověděl brzy osmatřicetiletý portugalský útočník, který se rázem stal nejlépe placeným hráčem světa. Známý novinář Fabrizio Romano uvádí, že by si Ronaldo měl v Al-Nassru přijít na 200 milionů euro ročně, tedy přibližně 4,8 miliardy korun českých.