Rosický o změnách v kabině: Jsme spokojení, jak jsme posílili, ve Spartě je velká konkurence

Rosický o změnách v kabině: Jsme spokojení, jak jsme posílili, ve Spartě je velká konkurence

Posílením o čtyři hráče splnila fotbalová Sparta podle sportovního ředitele Tomáše Rosického plán. Odchovanec klubu si pochvaluje, že v mužstvu nyní panuje velká konkurence na všech postech. Zároveň brání skutečnost, že Letenští přivedli pouze cizince. Bývalý reprezentant si myslí, že základ týmu musí nadále tvořit čeští hráči.

„S trenérem jsme spokojení, jak jsme tým posílili. Vyšel nám plán. Můj cíl byl, aby všichni hráči, které jsme chtěli, tady byli co nejdřív, to znamená před odjezdem na soustředění, což se splnilo. Z tohoto pohledu můžeme být spokojení. Vytvořili jsme velkou konkurenci v týmu ve všech řadách. Byl to další z našich cílů," řekl Rosický na tiskové konferenci. Třetí celek podzimní části první ligy odcestuje na soustředění do Marbelly v neděli.

Pražany posílili záložníci Kaan Kairinen a Qazim Laci, obránce Dimitrije Kamenovič a křídelník Awer Mabil. „Momentálně máme trenéra (Briana Priskeho), který je otevřený celému světu. Směr a strategie se nemění. Sparta musí zůstat českým klubem a základ musí být z českých hráčů. Chceme mít českou kostru mužstva, ale v žádném případě se nebudeme bránit hráčům ze zahraničí," uvedl dvaačtyřicetiletý Rosický.

„Vždycky se nejdřív díváme do svých řad, koho máme na hostování, jak se rozvíjí. Pak se díváme na český trh, je důležité být silný na domácím trhu. Potom jsou možnosti, které nabízí zahraniční trh. Pokud se dohodneme a uznáme za vhodné, že je v Česku dobrý hráč, který nás vylepší, budeme se prioritně dívat tady," prohlásil někdejší hráč Dortmundu a Arsenalu.

S příchodem nových tváří je spokojený i Priske. „Hráči ze zahraničí vždycky mohou přinést něco jiného. Nikdy ale nezměníme českou kulturu klubu. Budeme ji chránit. Je ale potřeba také pohled ze zahraničí. Zahraniční hráči vytváří konkurenci. Všichni čtyři mají zkušenosti s mezinárodním fotbalem," konstatoval pětačtyřicetiletý Dán.

Věří, že pro mužstvo budou představovat přínos. „Kamenoviče už klub nějakou dobu sledoval, je velmi dobrý na levé straně obrany. Rozvíjel se v Laziu. Bude asi potřebovat nějaký čas. Mabila také velmi dobře znám. Hrál na mistrovství světa, je to týmový hráč do ofenzivy i defenzivy. Laci je záložník, který má opravdu rád hru s balonem. Kaana také trochu znám z Dánska. Hodně se v předchozích letech zlepšil. Také může hrát na více postech," podotkl Priske.