Real bez Španělů? Královský klub poprvé v historii nastoupil bez domácích hráčů

Real bez Španělů? Královský klub poprvé v historii nastoupil bez domácích hráčů

Real Madrid je jedním z nejslavnějších a nejúspěšnějších klubů světa a také pýchou španělského fotbalu. Teď ale jako by „Bílý balet“ kousek své španělské identity ztratil. Do sobotního ligového utkání Villarrealem totiž nastoupil Real poprvé v historii bez jediného španělského hráče v základní sestavě.
Poprvé za více než 120 let vyběhli hráči v bílých dresech na trávník, aniž by mezi nimi byl jediný Španěl. Trenér Carlo Ancelotti vsadil na jedenáctku skládající se z Francouze, dvou Brazilců, dvou Němců, Chorvata, Belgičana, Rakušana a Uruguayce.

Na lavičce měl ovšem Ancelotti hned šestici Španělů k dispozici a dva z nich také ve druhém poločase do utkání zasáhli. Ani Asensio a Vázquez ale nepomohli Realu k bodovému zisku. Madridský klub totiž prohrál na hřišti Villarrealu 1:2 a zahodil tak šanci dostat se před Barcelonu na první místo tabulky.

Naopak Villarreal, za který mimochodem v základu nastoupilo hned šest Španělů, se bodově dotáhl na čtvrté Atlético Madrid a momentálně drží pozici zaručující postup do základní skupiny Evropské ligy.

LaLiga - STATISTIKY

Rozsáhlé klubové a hráčské statistiky spolu s podrobnými tabulkami naleznete zde.