Musím říct, že náš nový sazebník pokut je hodně přísný, přiznává nejlepší podzimní střelec Jablonce

Musím říct, že náš nový sazebník pokut je hodně přísný, přiznává nejlepší podzimní střelec Jablonce

Nejlepší podzimní střelec Jablonce s devíti soutěžními trefami Jan Chramosta věří, že má zelenobílá severočeská značka ze Střelnice sílu dostat se z nynějších nepříjemných pozic.

Prioritou je co nejrychlejší opuštění současné čtrnácté pozice a to i navzdory těžkému losu v úvodu jara. Nejprve je čeká výjezd na Slavii a pak domácí střet s podobně ohroženým Zlínem, jehož převzal v zimě Pavel Vrba.

"Nedával bych si žádné extra cíle a soustředil bych se hlavně na nás. Na začátku nás čekají hodně těžké zápasy a ty hodně napoví, jak bude jaro vypadat. Na hřiště aspiranta na titul můžeme překvapit. Pak přijde ten Zlín, který je za námi a to bude hodně důležité. Jedeme pak i na Spartu, do Ostravy. Žádné extra super vyhlídky to nejsou, ale v naší lize muže každý porazit každého. V našich silách určitě bude ty zápasy zvládnout," informoval na webu fkajablonec.cz bývalý útočník Bohemians 1905, Mladé Boleslavi i Viktorie Plzeň.

S bojem o záchranu však přijde i zvýšený tlak. "My jsme pod tlakem každý zápas. Všichni chtějí, abychom každý týden vyhrávali. Jenže ono to vždy nedopadne tak, jak si člověk představuje. Ale naše ambice se nemění, my jdeme do každého zápasu s tím, že ho chceme vyhrát," ubezpečil severočeské fotbalové prostředí svěřenec Davida Horejše.

Zapracovat bude třeba i na disciplíně a sportovní vedení věří, že by všemu mohl pomoci i drsný sazebník podobných prohřešků, který byl v posledních týdnech ještě zpřísněn. "Pracovat na tom jde hlavně individuálně, tak abychom nedělali blbosti, které jsme dělali. Z pozice vedení a trenéra se na to zareagovalo docela přísným disciplinárním řádem. Víc, než aby si každý sáhnul do svého svědomí a byl zodpovědný, se pro to asi už udělat nedá. Když jsem si četl ten náš současný sazebník, musím říct, že je hodně přísný. Dělá se tu maximum pro to, aby se neopakovalo, to co na podzim, kdy to bylo neúnosné. Za celou svoji kariéru jsem tolik červených nezažil. Něco se s tím prostě udělat muselo. Hrát pětkrát v deseti z šestnácti zápasů, to vám ty body pak hodně scházejí," uzavřel Chramosta, jehož tým se bude muset v jarních bojích obejít bez Diona Coolse, jenž se odebral do finančně lukrativnějšího Thajska, kde bude oblékat trikot tamního Buriramu United.

Bimbo svým srdečním Vršovicím hned tak nezamává. Veselý u Botiče stále počítá také s Petrákem