Plzeňský novic Zadražil zažívá obrovský posun ve všech směrech. Je to životní šance, hlásí brankář z F:NL

Plzeňský novic Zadražil zažívá obrovský posun ve všech směrech. Je to životní šance, hlásí brankář z F:NL
ROZHOVOR

V jarní části sezony 2022/2023 už příznivci Táborska neuvidí mezi třemi tyčemi dvaadvacetiletého gólmana Adama Zadražila, který se v uplynulém kalendářním období vypracoval v jasnou týmovou jedničku. Odchovanec jihočeské značky nyní zkouší své štěstí na hostování s opcí ve Viktorii Plzeň, za kterou si připsal premiérový start v přípravě proti Petřínu (3:1).

Jak se v Plzni zatím cítíte a co říkáte na přípravný zápas s Petřínem?

"Stále si ještě zvykám na nové prostředí, kabinu, celkově jinou úroveň fotbalu, ale cítím se v Plzni fajn a těším se na další nové věci, které přijdou. Utkání s Petřínem byl první zápas přípravy a já jsem rád, že jsem dostal prostor. Myslím si, že se mi i zápas v rámci možností povedl a s výkonem jsem byl spokojený."

Co pro vás hostování ve vedoucím týmu FORTUNA:LIGY znamená?

"Hostování s opcí pro mě znamená hodně, řekl bych dokonce životní šanci ukázat, že mám na to chytat na takové úrovni a pokud by opce nebyla uplatněna, tak to budu brát jako obrovskou zkušenost do dalších let."

Jak velký je to posun ve vaší kariéře?

"Posun je to pro mě osobně obrovský ve všech směrech, vážím si té šance a budu se ji snažit zhostit, jak nejlépe to půjde. Je to zároveň moje první změna působiště na profesionální úrovni ve fotbale a hned do týmu současného lídra tabulky první ligy, takže ten pocit je úžasný."

Lednové přípravné duely obhájce ligového titiulu:

13. 1. FC Viktoria Plzeň – 1. FC Heidenheim
16. 1. FC Viktoria Plzeň – Ferencvároš
20. 1. FC Viktoria Plzeň – Molde

Plzeň si přijela pro třetí ofenzivní posilu zimy až do Karviné. Proč ukázala právě na Durosinmiho?