Ostravský talent Šín překvapil po vážné nemoci úplně všechny. V kondičních testech patřil k nejlepším

Ostravský talent Šín překvapil po vážné nemoci úplně všechny. V kondičních testech patřil k nejlepším
OBSAHUJE VIDEO

Osmnáctiletý ostravský talent Matěj Šín, jenž loni prodělal závažné onkologické onemocnění, je v současnosti opět plnohodnotnou součástí kádru Pavla Hapala a v rámci tréninkových jednotek Baníku maká na sto procent.

"Cítím se naprosto dobře! V plné formě," hlásil perspektivní mladík aktuálně desátého týmu FORTUNA:LIGY, jehož slova vyšla na webu fcb.cz.

Pavla Hapala jeho progres překvapil. Před pár měsíci se totiž ještě musel šetřit. "Po kondiční stránce je na tom velice dobře. To nás až překvapilo, výsledky jeho kondičních testů patřily k nejlepším," chválil nástupce Pavla Vrby.

Aktuálně mu tak chybí jen herní praxe. "Věřil jsem tomu, a ta víra mi dala moc sil. I díky Andrle sportu a Kubovi Fryčovi jsem dnes opravdu připraven, testy vypadají dobře. Po té fotbalové stránce to asi ještě chvíli potrvá, než to doženu, ale už se hrozně těším na soustředění do Turecka," přiblížila naděje Baníku.

Záložník dosud odehrál v tuzemské nejvyšší soutěži 93 minut čistého času, které rozprostřel do pěti vystoupení. Do tohoto ročníku ještě nezasáhl, nicméně úvod jara to může změnit...

"Věřím, že zůstane stejně pracovitý, jako je dosud. S míčem to ještě není stoprocentní, protože fakt vypadl na dlouhou dobu, ale věřím, že se do toho velice rychle dostane. Uvidíme, až dostane prostor v některém z přípravných utkání, jak bude vypadat a jak se bude cítit. Prostor dostane, ale musí na to mít samozřejmě výkonnost," uzavřel Hapal.

Slezská značka narazí v nejbližších deseti dnech na Skalici, Koronu Kielce, Vasas a Cracovii. Kolikpak toho asi Šín odehraje?