Hušbauer už si na nejbližší čtyři měsíce našel klub, který mu zajistí herní vytížení. Co bude preferovat v létě?

Hušbauer už si na nejbližší čtyři měsíce našel klub, který mu zajistí herní vytížení. Co bude preferovat v létě?

Dvaatřicetiletý středopolař Josef Hušbauer už není součástí kyperského Karmiotissu, v němž se vystřídalo za půl roku hned pět trenérů, několik měsíců. 

Sezonu 2022/2023 dokončí v tamní 2. Division, kde se ho ujme celek Digenis Akritas Ypsonas, který je po patnácti odehraných kolech na jedenácté pozici.

"Po rozvázání smlouvy jsem trénoval sám individuálně, než jsem si našel klub ve druhé kyperské lize, abych se trochu rozehrál. Mají čtyři měsíce do konce sezony, tak mi to zajistí nějaké zápasové vytížení. Pak asi budu pokračovat v hledání a v létě se uvidí. V zimě je složitější si tu najít angažmá, protože tu mají kvóty na cizince, které můžou nasadit," objasnil v interview pro aktualne.cz exreprezentační záložník, pro kterého jde o pátý zahraniční klub kariéry.

Někdejší hráč obou slavných "S" působí v kyperském prostředí již od léta 2020 a zemi by nerad opouštěl ani po třech letech. Dokáže si v ní představit i pokračování. "Budu preferovat zase Kypr. Rodina je tu spokojená, děti tu mají školu, první varianta tedy bude zůstat tady. Jen pokud by nepřišlo nic zajímavého, řešil bych, kam se přestěhovat," přiblížil své myšlenkové pochody fotbalista, jenž v mládí prošel také Baníkem, Žižkovem či Příbramí.

Návrat do FORTUNA:LIGY, případně do F:NL, tedy pro rok 2023 v plánu není. "Přemýšlel jsem o tom, ale zatím ještě ne. Vyhovuje to tu rodině i mně, je tady ideální počasí pro trénink, mírná zima. I když ta teď polevila i v Čechách a je to podobné. Momentálně to vidím tak, že dohraju kariéru na Kypru. A až třeba na tu druhou kariéru se vrátím do Čech," naťuknul koketování s trenérským světem.

Začal totiž trénovat malé děti do devíti let a je to pochopitelné. Člověk přeci jen musí myslet i trochu dopředu. "Dostal jsem nabídku z místní akademie, kde trénuje a hraje i můj syn, jestli bych nechtěl trénovat. Tak to zkouším. Je to jedna z variant, co dělat po hráčské kariéře. Vždycky je lepší si to vyzkoušet takhle od malých dětí a pak pokračovat třeba u těch starších, když mě to bude bavit," uzavřel Hušbauer, jemuž na startu budoucí trenérské kariéry přislíbil pomoc také první muž Slavie Jaroslav Tvrdík.

Za pár let ho tedy zřejmě bude možno zastihnout i ve vršovických strukturách Edenu...

Musíme být trpěliví a čekat, na trénink to v současnosti ještě není, komentuje Schickovu situaci Xabi Alonso