Mašek může posílit druholigového lídra, ale je opatrný: Vrátím se do zápasů, až mi to odklepnou doktoři, dřív ne

Mašek může posílit druholigového lídra, ale je opatrný:  Vrátím se do zápasů, až mi to odklepnou doktoři, dřív ne

Před deseti lety byl Dominik Mašek součástí Hamburku a byl považován za jeden z největších mládežnických talentů českého fotbalu. Své někdejší pověsti však v dospělém fotbale nedostál a to i kvůli třem plastikám zkříženého vazu, s tím, že tu poslední absolvoval loni v létě.

Po odchodu z Mladé Boleslavi už navíc sedmadvacetiletého záložníka nezdobí prvoligový status. O další kariérní restart se pokusí v rodné Příbrami, která aktuálně vládne FORTUNA:NÁRODNÍ LIZE a dělá si zálusk na návrat mezi elitu.

S týmem Dušana Uhrina mladšího už trénuje a pochvaluje si, že koleno drží. Na startu další rekonvalescence však takovým optimistou nebyl. Znovu po dlouhé pauze totiž začínal celkem již počtvrté...

"Když to všechno sečtu, ztratil jsem dobré tři roky kariéry. Na podzim jsem to znovu promyslel a přesvědčil jsem sám sebe, že to ještě zkusím. A teď se cítím dobře. Tréninky začínám s týmem, po rozcvičce se odpojím a pokračuju sám. Pořád ještě nejsem ani půl roku po operaci, u zadního křížáku bývá rehabilitace delší než u předního. Navíc to byla už moje třetí operace," připomněl na webu sport.cz bývalý hráč Zlína či Bohemians Praha 1905.

Příbram, která v lednu narazí například na Pardubice, Duklu, Velvary nebo Domažlice, pro něj byla logickou volbou. "Nabízelo se, abych to tady zkusil. Od léta jsem byl bez angažmá a přestěhoval jsem se zpátky do Příbrami. Klub mi vyšel vstříc a zkusíme si vzájemně pomoct," přiblížil nový spoluhráč kanonýra Tomáše Wágnera.

Kontrakt sice ještě u Litavky podepsaný nemá, nicméně bude to chtít co nejrychleji změnit. Nedávno totiž musel sáhnout do finančních rezerv a něco vydělat i mimo fotbal. "Příjmy nebyly takové jako v časech, kdy jsem hrál, ovšem zvládl jsem se o rodinu postarat. I díky pomoci mého manažera Davida Nehody. Ani teď v Příbrami zatím smlouvu nemám, ale s naším prezidentem Starkou jsme si podali ruku: pokud budu zdravý, domluvíme se. I s Dušanem Uhrinem už jsme se několikrát bavili. Zná moji situaci a netlačí na mě. Vrátím se do zápasů, až mi to odklepnou doktoři. Dřív ne. Teď mám v hlavě jen jeden cíl: být do března stoprocentně fit. Nehraje roli, jestli naskočím do prvního nebo třetího jarního zápasu, ale pořád doufám, že budu mít týmu co dát. Bylo by hloupé už teď vyhlašovat, že máme postup v kapse, ale návrat do ligy není nereálný. Na jaře to bude o píli a víře," avizoval technicky laděný středopoalař, jenž před lety sbíral zkušenosti také v nizozemském Cambuuru.

Tourého už Teplice vrátily zpět do Varů, Jarošík nyní zkouší Huška a makedonského útočníka z Robotnički Skopje