Lazio loupilo na půdě Sassuola, Bergamo zažilo gólové hody proti Salernitaně

Fotbalisté Neapole rozstříleli ve šlágru 18. kola italské ligy Juventus 5:1 a neúplnou tabulku vedou o 10 bodů před turínským týmem a AC Milán. Obhájce titulu má k dobru sobotní duel na hřišti nováčka Lecce. AC Milán smazal dvoubrankové manko a na hřišti dvanáctého Lecce přesto jen remizoval 2:2.

Neapol poslal do vedení po necelé čtvrthodině hry z dorážky Osimhen a "Stará dáma" v tu chvíli inkasovala první gól po osmi kolech. Nigerijský útočník v 39. minutě připravil druhou branku pro Kvaraccheliju. Krátce nato snížil argentinský mistr světa Di María. Tři branky v úvodním dějství ve vzájemném ligovém utkání padly poprvé od dubna 1989.

Domácí ale žádné drama nepřipustili a od 55. do 72. minuty zasadili soupeři tři údery. Nejprve se prosadil Rrahmani, na něj navázal Osimhen, který si s 12 góly upevnil pozici nejlepšího střelce Serie A. Konečný výsledek stanovil Elmas.

Celek zpod Vesuvu vstřelil Juventusu pět branek v zápase Serie A teprve podruhé v historii soutěže a poprvé od listopadu 1988. Juventus tolikrát inkasoval v jednom duelu italské ligy naposledy v květnu 1993.

Svěřenci trenéra Spallettiho bodovali v 17 z dosavadních 18 utkání v ligové sezoně. Turínský tým prohrál po osmi kolech a kvůli horšímu skóre klesl na třetí místo.

AC Milán po středečním vypadnutí z Italského poháru dnes nevyhrál třetí soutěžní duel za sebou. Na hřišti Lecce prohrával ve 23. minutě po Hernándezově vlastním gólu a Baschirottově trefě o dvě branky. Po pauze alespoň srovnali Leao s Calabriou. "Rossoneri" neprohráli s Lecce podeváté v řadě.

Interu se na rozdíl od AC povedlo částečně napravit remízu z minulého kola, výhru mu zajistil už ve třetí minutě argentinský mistr světa Martínez. Verona prohrála po dvou zápasech a je předposlední.

Poslední Cremona podlehla v souboji nováčků 2:3 Monze a nadále zůstává bez vítězství. Po 18. kole má na kontě pouze sedm bodů, od zavedení tříbodového systému v Serii A měly horší bilanci jen Ancona v sezoně 2003/04 (pět bodů) a Benevento v ročníku 2017/18 (jeden bod).

Fotbalisté FC Turín podlehli v italské lize Spezii 0:1. Český reprezentant a stoper David Zima zůstal v utkání 18. kola pouze na střídačce poraženého celku. Bergamo rozstřílelo Salernitanu 8:2. Osm gólů v jednom utkání Serie A naposledy vsítil Inter Milán proti Padově v dubnu 1996.

Vítězství Spezie zařídil po necelé půlhodině hry z penalty Nzola. Hosté bodovali v pátém utkání za sebou. Naopak turínský celek prohrál po čtyřech kolech a třech remízách v řadě a zůstal desátý.

Na drtivém triumfu Bergama se podílelo sedm střelců, pouze Lookman se trefil dvakrát, z toho jednou z penalty. Atalanta vstřelila pět branek už v úvodním dějství, což se jí v Serii A podařilo teprve podruhé v historii a poprvé od listopadu 1941. Osm gólů v ligovém utkání zaznamenala poprvé.

Římské Lazio zvítězilo na hřišti Sassuola 2:0 a naplno bodovalo po třech kolech. Na čtvrtý Inter Milán ztrácí stejně jako Bergamo tři body. Udine podlehlo doma Boloni 1:2 a v Serii A nevyhrálo podesáté za sebou

Italská fotbalová liga - 18. kolo:

Neapol - Juventus Turín 5:1

Branky: 14. a 65. Osimhen, 39. Kvaracchelija, 55. Rrahmani, 72. Elmas - 42. Di María.

Bergamo - Salernitana 8:2

Branky: 20. z pen. a 54. Lookman, 5. Boga, 23. Scalvini, 38. Koopmeiners, 41. Höjlund, 61. Éderson, 85. Zortea - 10. Dia, 56. Nicolussi

AS Řím - Fiorentina 2:0

Branky: 40. a 82. Dybala