Nový lodivod portugalské repre uvedl, jak hodlá skládat tým. Zbude místo na Ronalda?

Nový lodivod portugalské repre uvedl, jak hodlá skládat tým. Zbude místo na Ronalda?

Po neúspěchu na MS v Kataru skončil na lavičce portugalské reprezentace trenér Fernando Santos, kterého nahradil Roberto Martinez. A ten už teď má svou vizi, jak tým mistra Evropy z roku 2016 pozvedne.

Už sám Fernando Santos pochopil, že jeho tým hraje lépe, když v základní sestavě nefiguruje Cristiano Ronaldo, který dlouhá léta s Lionelem Messim sváděl boj o nejlepšího hráče planety. Léta ho však dohnala, možná jej přemohlo i vlastní ego a jeho výkony společně s produktivitou začaly uvadat.

Ronaldo se nechal slyšet, že v sobě má dostatek sil ještě na další čtyři roky, a tudíž bychom se s ním mohli vidět jak na nadcházejícím EURU, tak dokonce i na vzdáleném MS. To znamená, že ho Roberto Martinez využije, pokud jej bude potřebovat… A bude ho vážně potřebovat?

„Všechna rozhodnutí jsou činěna na základě aktuální formy a potřeb týmu. Cristiano si zaslouží svůj respekt za to, co dokázal, a u mě na soupisce určitě bude mít místo, ale volba základní jedenáctky záleží na mnoha faktorech,“ odpovídal Martinez na otázky novinářů, zdali CR7 v jeho kádru najde uplatnění.

„Mým cílem je dát každému hráči příležitost se projevit, ale jak už jsem řekl, záleží hlavně na formě a na tom, co ucítím, že bude nejlepší k tomu, abychom vyhráli zápas. A všichni hráči musí mé rozhodnutí respektovat,“ sdělil Martinez na tiskové konferenci, kde byl prezentován jako nový kouč portugalské reprezentace.