Ronaldo poztrácí týmového ducha, řekl o něm bývalý spoluhráč. To je důvod, proč v Anglii vyhořel

Ronaldo poztrácí týmového ducha, řekl o něm bývalý spoluhráč. To je důvod, proč v Anglii vyhořel

Ronaldův návrat na Britské ostrovy byl údajně předem předurčen k jistému krachu. Může za to Portugalcova mentalita.

Než se CR7 přesunul do Manchesteru United, obsadili ďáblové v domácí soutěži druhou příčku. Vstupem do sezony 2021/22 tedy doufali, že zabojují o titul, ale to se jim hrubě vymstilo.

S příchodem Ronalda ještě dřívější kouč Ole Gunnar Solskjaer kompletně změnil svoji hru. Místo rychlých protiútoků, na které často sázel, tu byl nyní kombinační a ofenzivně laděný fotbal, kvůli kterému United nechávali často otevřená zadní vrátka. Prohrálo se takhle několik zápasů a celé sebevědomí týmu šlo do kopru.

Wayne Rooney, který v Manchesteru strávil značnou část své kariéry, z tohoto herního úpadku evidentně viní Ronalda a vyloženě naznačuje, že bez slavného Portugalce na tom ďáblové budou lépe.

„Cristiano v tomto věku už není nejrychlejší, a tudíž kvůli němu United změnili herní styl. Místo toho, aby hráli týmově, jak u nich bývalo předchozí sezonu zvykem, tak to vše hráli na něj. Ronaldo byl centrem veškeré pozornosti a bohužel na tom jeho tým jako celek vyhořel. Ronaldo prostě není týmový hráč,“ řekl Rooney zcela bez servítek pro Viacom18 Sports.