Vysvobození pro Nitu? Rumunský gólman prozradil, že by mohl změnit klubové barvy již v zimě

Vysvobození pro Nitu? Rumunský gólman prozradil, že by mohl změnit klubové barvy již v zimě

O budoucnosti rumunského gólmana Florina Nity se spekuluje již více jak rok a nepředpokládá se, že by setrval na Letné. Sparta mu dokonce dala zelenou k odchodu, ale zatím se nenacházel adekvátní zájemce. Nyní se zdá, že by mohlo dojít ke zvratu a pětatřicetiletý brankář by změnil klubové barvy již tento měsíc.

Někdejší tvář Steaua Bukurešť má za sebou pestrou kariéru a neztratil se ani ve Spartě. Překvapením bylo ale jeho odložení na lavičku náhradníků. Několikanásobný rumunský reprezentant ale prozradil, že jeho agenti již jednají o novém angažmá.

„Jsem v pohodě, trénuju. Jsou tam nějaká jednání, zájem, ale víc říct nemůžu. Uvidíme, co bude. Připravuji se a čekám, co se stane tento měsíc,“ nechal se Nita slyšet pro rumunský list Fanatik.

Na Letné má platný kontrakt už jen v délce šesti měsíců, potom by pražského zaměstnavatele opustil zdarma. Sparta ale zvažuje jeho uvolnění za nulový peníz už v zimě, neboť by si ulevila skrze jeho mzdu, která má být okolo 1,4 milionů korun měsíčně. V Rumunsku se píše o zájmu FC Rapid, kam by mohl Nita zamířit.

Česká liga - STATISTIKY

Rozsáhlé klubové a hráčské statistiky spolu s podrobnými tabulkami naleznete zde.