Při příchodu do Plzně jsem si ani neuměl představit, co všechno v tak krátkém čase zažiju, září Holík

Při příchodu do Plzně jsem si ani neuměl představit, co všechno v tak krátkém čase zažiju, září Holík

Primát obhaující Plzeň uplatnila opci na přestup obránce Libora Holíka, který v týmu úřadujících českých šampionů hostoval z Jablonce od loňského února. Čtyřiadvacetiletý bek podepsal s lídrem nejvyšší soutěže tříletou smlouvu. 

"Věřil jsem, že se to povede, a teď je to oficiální. Jsem tady maximálně spokojený," uvedl na webu fcviktoria.cz defenzivní kolega Jemelky, Havla či Tijaniho.

Na západě Čech už je stoprocentně zabydlený. "Na hřišti i mimo fotbal je všechno super. Bydlím ve Zruči, tedy kousek od Plzně, líbí se nám tady. A i v kabině máme skvělou partu, nemám si rozhodně na co stěžovat. Můžu se plně soustředit na fotbal, což je pro hráče vždycky důležité," připomněl.

Pravý obránce nebo záložník nastoupil v minulé "mistrovské" sezoně ke 12 ligovým utkáním. Na podzim zasáhl i do všech šesti zápasů skupinové fáze Ligy mistrů, ve kterých Viktoria změřila síly s Barcelonou, Bayernem a Interem.

"Musím se přiznat, že jsem si při příchodu ani neuměl představit, co všechno v tak krátkém čase zažiju. A doufám, že to bude pokračovat, motivaci mám obrovskou," ujistil Holík.

Odchovanec Slovácka si ligu zahrál také ve Slavii, Karviné, Jihlavě a Zlíně. Celkem nasbíral v nejvyšší soutěži 144 startů, v nichž vstřelil čtyři branky.

Vystoupení číslo 145 si může připsat 28. ledna v prvním jarním kole proti Hradci Králové. "Už se na to těšíme. Věřím, že u toho budou s námi hned od začátku a přijdou ve velkém počtu hned na první zápas s Hradcem. Já můžu slíbit, že uděláme na hřišti maximum," zakončil Holík.

Vystrčí Kuchta konečně své růžky naplno? Řepka je pesimista. I kvůli těm, kteří by mu měli góly připravovat

Česká liga - STATISTIKY

Rozsáhlé klubové a hráčské statistiky spolu s podrobnými tabulkami naleznete zde.