Změny v Realu: Možná konec dvou legend a příchod hotového supertalentu?

Změny v Realu: Možná konec dvou legend a příchod hotového supertalentu?

Restart sezony po světovém šampionátu v Kataru nezastihl Real Madrid v ideálním rozpoložení. Po dvou triumfech totiž přišel výkonnostní sešup. Nejprve ligová porážka s Villarrealem, následně postup přes Valencii v semifinále Superpoháru, ale až na penalty, a ve finále pak krach s Barcelonou 1:3. Není se proto co divit, že se na San Bernabéu mluví o změnách v kádru. Kdo by podle goal.com mohl přijít a kdo naopak odejít?  

Jednou z nových tváří by mohl být Jude Bellingham, jenž už měl od vedení Bílého baletu dostat nabídku. S Borussií Dortmund sice španělský celek ještě společnou řeč nenašel, ale mladého anglickému reprezentantovi dal jasně najevo, jak moc o něj stojí.

Služby devatenáctiletého ofenzivního borce by Real mohly vyjít na 240 milionů liber, přičemž 106 milionů by putovalo přímo do kasy BVB. Zbytek pak na šestiletý kontrakt. Úřadující vítěz Ligy mistrů ale ve svém snažení není zdaleka sám. Velký zájem má také Liverpool.

Španělskou metropolí se navíc šíří zvěsti o možném odchodu kanonýra Karima Benzemy. Ten na tiskové konferenci před superpohárovým duelem odmítl potvrdit, že bude bílý dres oblékat i v nadcházející sezoně. Údajně totiž zvažuje návrat do Lyonu. Pokud by se skutečně rozhodl v Realu skončit, jeho místo by mohl zaujmout Harry Kane, jenž je jednou z vytipovaných alternativ na tento post.

A své místo v kabině by mohl brzy vyklidit i belgický ofenzivní záložník Eden Hazard. Někdejší opora Chelsea totiž dlouhodobě nenaplňuje předpoklady a vzhledem k tomu, že pobírá nemalé peníze, mohla by být jeho anabáze na jihu Evropy u konce. Na toto téma se mají zástupci hráče i klubu setkat v nejbližších dnech.

LaLiga - STATISTIKY

Rozsáhlé klubové a hráčské statistiky spolu s podrobnými tabulkami naleznete zde.