Varnsdorf si přivedl mezi tři tyče slávistu Sirotníka. Holeňák nově pracuje i s hráči Teplic, Boleslavi a Pardubic

Varnsdorf si přivedl mezi tři tyče slávistu Sirotníka. Holeňák nově pracuje i s hráči Teplic, Boleslavi a Pardubic

Čtvrtý celek F:NL FK Varnsdorf zahájil zimní přípravu o něco později, než konkurence, ale kouč severočeského mužstva Miroslav Holeňák určitě ví, co dělá.

"Měli jsme volno kolem tří týdnů, protože jsme předtím trénovali až téměř do Vánoc. Bylo potřeba, aby si kluci trochu odpočinuli. Minulý týden už ale všichni najeli na individuální tréninkové plány. Na přípravu se těšíme," vysvětlil na webu fkvarnsdorf bývalý asistent Slovanu Liberec.

Na úvodní tréninkové jednotce roku 2023 chybělo několik známých tváří. "Už v průběhu podzimu odešel Dominik Žák, během pauzy pak Bojan Dordič a také Matěj Radosta. Všichni jsou kvalitní, takže jsme se snažili kádr doplnit. Máme tady nové hráče a bude na nich, aby je nahradili. Odešel také Dennis Pajkrt, který využil nabídky z Velvar, kde bude více herně vytížen," připomněl šéf lavičky.

Nigerijský forvard Abdullahi Tanko, autor pěti podzimních gólů, jenž dorazil do klubu loni v létě z nižší portugalské soutěže, absentoval také. Ale ten má jen delší dovolenou. "Tanko přicestuje příští týden, protože odlétal za rodinou až na konci roku. Dovolili jsme mu pauzu o pár dní prodloužit," zaznělo z úst trenéra, jehož svěřence čeká první přípravný duel 28. ledna proti rezervě Slovanu Liberec.

Protože si Mladá Boleslav stáhla zpět do svého kádru Jáchyma Šeráka, vedení přivedlo mezi tři tyče slávistického mladíka Jana Sirotníka, jenž tak ve dvaceti opouští sešívané béčko. "Uvolněné místo zaujme Jan Sirotník ze Slavie. Máme tu i další nové hráče – Josefa Švandu z Teplic, Ladislava Dufka z Boleslavi a Petra Kurku z Pardubic. Tradičně do přípravy zapojujeme také dorostence – Plachého a Kubra," doplnil na konto změn.

Stav sešívaných cílů? Pouto Chytila se Sigmou se zřejmě ještě nepřetrhne. A Almási nedopadne asi nikdy