Stav sešívaných cílů? Pouto Chytila se Sigmou se zřejmě ještě nepřetrhne. A Almási nedopadne asi nikdy

Stav sešívaných cílů? Pouto Chytila se Sigmou se zřejmě ještě nepřetrhne. A Almási nedopadne asi nikdy

12 zápasů neporažený sedminásobný šampion české nejvyšší soutěže z vršovického Edenu přivedl v zimní pauze trojici Igoh Ogbu, David Pech a Petr Hronek. Další vysněný přestupový cíl v podobě Mojmíra Chytila by však zatím dopadnout neměl.

Sigma dosud odolala všem sešívaným nabídkám, což Jindřicha Trpišovského mrzí. Podle něj už je na jeho lednový příchod šance pouze dvacet procent, což není mnoho.

"Lituji toho hlavně kvůli němu a jeho aklimatizaci, protože čím dřív by tu byl, tím líp hlavně pro něj. Předpokládám a věřím, že jeho příchod dopadne a je jen otázkou, kdy to bude. S Mojmírem máme dohodu, teď jde o to, abychom se dohodli se Sigmou. Kdybych to měl odhadnout, řekl bych, že je dvacetiprocentní šance, že dorazí ještě teď v zimě. Celé je to o tom, že Sigma za něj nemá náhradu. Nemůže ji sehnat a my jsme jí nedokázali nabídnout někoho z vlastních zdrojů. Myslím, že kdyby se Sigmě podařilo dotáhnout nějakého útočníka, mohl by přijít ještě teď," nastínil možnosti portálem sport.cz citovaný šéf slávistické lavičky.

Druhý tým současné tabulky si však na něj počká, i kdyby měl přijít až v letní přestávce. "Čekáme na něj. Mně se líbí dlouhodobě. Pamatuji si jeho první ligový start od začátku proti Spartě, průběžně ho sledujeme. Že ho chceme, nemá nic společného se stavem útočníků, ale zkrátka splňuje předpoklady, které od hráčů chceme. Bojovnost, charakter, nasazení. Teď se dostal do nejlepšího věku a udělal progres. Věděli jsme, že ho budeme chtít, byla jen otázka, kdy si pro něj půjdeme, aby byl na tenhle přesun připraven. Teď máme Standu Tecla, Micka van Burena a Vencu Jurečku, tedy tři klasické útočníky, plus máme spoustu hráčů, kteří tam mohou alternovat. Takže neplánujeme příchod jiného útočníka, kdyby Mojmír teď nepřišel. Pak máme ještě jednoho ofenzivního hráče, se kterým jsme v kontaktu a kterého bychom chtěli třeba časem získat," navnadil fanoušky šéf Bořila, Provoda či Holeše.

Ostravský klenot Ladislav Almási, který se nyní opět nalézá na marodce, však oním tajným trumfem není. "Almásiho jsme chtěli už před rokem, nedopadlo to stejně jako nyní. Teď se navíc zranil. Jak tu situaci vnímám, nedopadne to asi nikdy. Baník si ho cení tak, že ho bude chtít prodat asi rovnou do zahraničí. Mají představu, kterou český klub nemůže naplnit," přednesl.

Jabloneckou defenzivní řadu tak podle všeho bude dobývat stávající část ofenzivní soupisky bez Petera Olayinky, jenž má nakonec přeci jen zamířit směr Bělehrad už v tomto okně.

Tvrdík v Saúdské Arábii nečerpal volno. Slavia navázala v Rijádu spolupráci s novým zaměstnavatelem Ronalda