Usor vydržel ve strukturách Slavie jen 8 měsíců. Z Edenu si nigerijského mladíka na rok půjčuje LASK Linec

Usor vydržel ve strukturách Slavie jen 8 měsíců. Z Edenu si nigerijského mladíka na rok půjčuje LASK Linec

Nigerijský mladík Moses Usor odešel ze Slavie na roční hostování do Lince. Rakouský klub má i opci na přestup dvacetiletého křídelního hráče. 

Usor přišel do Slavie loni na jaře z nigerijského klubu 36 Lion. Nejprve nastupoval za třetiligový B-tým, pak se přesunul do "áčka", za které vstřelil čtyři góly v nejvyšší soutěži a další dva v předkolech Evropské konferenční ligy. Po skvělém nástupu ale jeho forma šla dolů a neměl pevné místo v základní sestavě.

"Moses je určitě zajímavý hráč, který se bude ještě vyvíjet. Sezonu dobře začal, ale konec podzimu už mu tolik nevyšel. Příčin byla spousta. V létě neměl volno, přeskočil z béčka do áčka, srovnával se s tím," uvedl slávistický trenér Jindřich Trpišovský.

Na křídlo preferuje o rok mladšího Matěje Juráska. "Naznačil potenciál. Pokud se Matějovi vše sejde a bude zdravý, může mít dobré jaro. Typologicky jsou si s Mosesem a třeba i Ewertonem podobní, jeden druhému pak bere minutáž. Křídel máme nyní dost. Navíc musíme myslet i na pravidlo, že v české lize může nastoupit do utkání omezený počet cizinců mimo Evropskou unii," přidal kouč.

Linec se Slavií vypadl v loňském osmifinále Konferenční ligy, LASK je aktuálně na třetím místě rakouské ligy.

Jaro jinde se bude týkat hned 12 slávistických mladíků. Dočasný azyl jim mimo jiné nabídnou Příbram, Táborsko či Vyškov